Finále krajského přeboru družstev přípravek

V sobotu 1.7.2017 proběhne v Uherském Hradišti 3. kolo I. ligy žen a v Šumperku II. liga mužů. V neděli 2.7.2017 pak v Ostravě 2. kolo extraligy mužů a žen.

2.kolo extraligy

Olomoucké ženy pojedou do Hradiště bojovat o co nejlepší umístění. Odjezd je naplánovaný na 7:30 z parkoviště TJ Lokomotiva. Družstvo mužů B zamíří do Šumperka, kde se pokusí udržet průběžné 4. místo, které jim zatím zajišťuje postup do baráže. Odjezd je v 7:45 z parkoviště.

V neděli bude extraligové družstvo mužů bojovat o setrvání mezi šesti nejlepšími týmy, což by znamenalo účast na MČR družstev mužů a žen. Odjezd je v neděli v 7:15.

Propozice:
3. kolo I. ligy mužů a žen – Uherské Hradiště
3. kolo II. ligy mužů a žen – Šumperk
2. kolo extraligy mužů a žen – Ostrava

V Brně se v termínu 24.-28.6.2017 uskutečnily Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017. Atletických soutěží se zúčastnili také závodníci Atletického klubu Olomouc. Domů přivezli jednu zlatou a dvě stříbrné medaile z individuálních soutěží.

Alena Levková

Zlatou medaili vybojovala mladší žákyně Alena Levková. Skvělým osobákem 157 cm ve skoku vysokém a hlavně čistým zápisem získala první zlato pro Olomoucký kraj. Dvě stříbrné medaile vybojoval Sam Lawson, nejprve ve skoku do dálky v osobním rekordu 674 cm a později v závodě na 100 m překážek casem 13,76 s. Samuel byl také členem stříbrné štafety na 4×60 m, která ve složení Štěpan Nevřela, Adam Dohnal, David Skřeček a Sam Lawson zaběhla skvělý čas 27,38 s.

Ve sprintu na 60 m mladších žáků doběhl na 5. místě Šimon Kika 8,05 s. Šesté místo vybojovala Veronika Eichlerová v závodě na 100 m překážek v osobním rekordu 14,90 s.

Semifinále Nevřela Štěpán 60 m Žáci 07.26

V termínu 24.-25.6. se konalo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Také naši závodníci byli vidět a přivezli celkem pět medailí.19400626_1481641348545347_1631819487055706942_oVynikající výkon předvedl letos neporazitelný účastník MS U17 v Keni Jakub Heža, který vyhrál kouli výkonem 19,11m. Dalším mistrem ČR v trojskoku se stal Tomáš Janeček , který doskočil na metu 15,18m . Další medaile byly bronzové barvy . Svou první placku z MČR přivezla Veronika Lavrinčíková, která 1500m zaběhla za 4:46,07.
Jarda Vychodil se vrátil po zranění do dálkařského sektoru a šestým pokusem dopadl na 683cm. Výškař Martin Odstrčil přeskočil laťku na 201cm, čímž se také dostal na stupně vítězů.

O nadcházejícím víkendu 24.-25.6.2017 proběhne v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Z Olomouckého klubu pojede bojovat o medaile celkem 21 atletů.

Start na 100m

Odjezd olomoucké výpravy je naplánovaný autobusem v pátek ve 12:30 hod. z parkoviště TJ Lokomotivy Olomouc. Druhá část výpravy jede v sobotu v 9:30 hod rovněž z parkoviště TJ Lokomotivy Olomouc. Držíme palce!!!

Propozice MČR D+J – zde
Seznam přihlášených – zde

Olympiáda dětí a mládeže bude zahájena v Brně v sobotu 24.6.2017. Atletická část se koná od pondělí 26.6. do středy 28.6.2017 a proběhne na stadionu VUT Pod Palackého vrchem.

LODM banner

Odjezd výpravy Olomouckého kraje je naplánovaný na sobotu 24.6.2017 v 9:00 hod z parkoviště Atletického klubu Olomouc. V sobotu v 17:30 hodin proběhne na Brněnském výstavišti slavnostní zahájení a bude zapálen olympijský oheň. Držíme palce našim atletům!!!

Oficiální stránky Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017 – zde

Seznam atletů Olomouckého kraje – zde

Už v sobotu se všichni potkáme v Brně na zahájení Olympiády dětí a mládeže. Máme pro tebe ještě 3 důležité informace, které ti nesmí uniknout:
1) Zahájení může tvá rodina a kamarádi sledovat online v přímém přenosu
Slavnostní zahájení je kvůli kapacitě pavilonu pouze pro sportovce a trenéry, ale na iVysílání České televize je možné od 17:30 vše živě sledovat.
2) Všechny sporty z ODM odvysílá živě ČT Sport
Letošní ročník má velkou podporu České televize a čeká nás vysílání sportů i pravé Olympijské studio! Řekni doma, že je velká šance, že tě uvidí sportovat i v televizi J
Na Facebooku ODM najdeš grafiku ke všem časům, kdy bude jednotlivé sporty možné sledovat na ČT Sport.
3) Sdílej zážitky s hashtagem #ODM2017
Facebook, Instagram, Twitter, informuj všechny známé a kamarády, že jsi na Olympiádě dětí a mládeže a pochlub se svými zážitky a výkony! Na místě budou i známí sportovci, neváhej je požádat o selfie.
Těšíme se na Tebe v Brně!

Za krásného avšak skoro až tropického počasí se dne 21. 6. uskutečnilo 2. kolo závodů pro atletické školky.školky 2. kolo

Zúčastnilo se opět více než pět desítek malých atletů a soutěžili v šesti disciplínách a to v běhu na 20 metrů, skoku do dálky z místa i s rozběhem, hodu tenisákem, přeskocích a překážkovém běhu. Všichni účastníci si odnesli sladkou odměnu a nejlepším byly předány krásné medaile a diplomy.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník.

Přejeme také hezké léto a v záři opět v našich atletických školičkách na viděnou.

Kompletní výsledky 2. kola závodů dostupné zde.

P.S.: Nezapomeňte se na příští školní rok opět zaregistrovat prostřednictvím naší online registrace na tomto odkaze: http://www.atletikaolomouc.cz/?page_id=5096

V pátek 16.6.2017 proběhlo v maďarském Miskolci mezistátní utkání dorostu a v sobotu 17.6.2017 proběhlo v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. O skvělé výkony se postarali převážně vytrvalci, kde do došlo k překonání dvou oddílových rekordů.

Jan Nicholas Adensam 2

V běhu na 800 m dorostenců startoval v Ostravě mimo soutěž starší žák Jan Nicholas Adensam. V cíli nepoznal přemožitele a vítězný čas 1:58,66 znamenal překonání oddílového rekordu Josefa Popelky z roku 1973. V Maďarsku si o pár setin sekundy vylepšila svůj vlastní oddílový rekord Veronika Lavrinčíková v běhu na 1500 m výkonem 4:37,69 min a celkově z toho bylo 3. místo. Ve vrhu koulí dorostenců předvedl skvělou formu Jakub Héža. Nejprve si v pátek v Miskolci vylepšil osobní rekord na 19,26 m a s přehledem zvítězil. Hned druhý den se v Ostravě do vrhačského kruhu postavil znovu a svůj osobák ještě vylepšil na současných 19,28 m.

Kompletní výsledky MU v Miskolci – zde
Kompletní výsledky z MMS v Ostravě – zde

Dominik Záleský zvítězil na mítinku v slovenském Šamoríně. Na trati 100 m dosáhl času 10.37 s (w +3.1).

Jakub Héža zvítězil v mezistátním utkaní dorostenců v Maďarsku v kouli (19.26 m).

Za skvělé atmosféry, podpořené spoustou domácích fanoušků, se dne 14. 6. 2017 uskutečnilo finálové kolo krajského přeboru družstev atletických přípravek.IMG_4578

Družstvo chlapců nenechalo nic náhodě, nastoupilo v nejsilnější možné sestavě a s velkým přehledem zvítězilo i v tomto kole a slavili jsme opět vítězství v celé soutěži.

Družstvo dívek ve třetím kole obsadilo třetí příčku, o které rozhodlo až pomocné kritérium větší počet druhých míst. Celkově ve velmi vyrovnané soutěži skončily dívky na pěkném třetím místě.

GRATULUJEME!!!

Děkujeme všem účastníkům za vzornou reprezentaci Atletického klubu Olomouc.

Přejeme Všem závodníkům a rodičům příjemné prožití letních prázdnin a těšíme se na příští ročník.