Zemřel Otakar Hradil

Nejenom počtem startujících, ale také rekordními zápisy do oddílových tabulek se zapsaly Moravskoslezské přebory, které proběhly o víkendu 20.-21.1.2018 v Ostravě.

Martin Pokorný

V Ostravě se předvedli ve skvělé formě především olomoučtí překážkáři. Martin Pokorný vylepšil své osobní maximum a posunul oddílový rekord mužů na 60 m př. na současných 7,93. Zároveň si upevnil 2. místo v průběžných halových tabulkách letošní sezóny. Stejně na tom je i dorostenec Samuel Lawson. Ten svůj osobní a oddílový rekord vylepšil na 8,06 s. Do čela průběžných tabulek letošní halové sezóny se po víkendu dostala Lucie Mičunková ve sprintu na 60 m výkonem 7,77 s. Výrazný tabulkový posun jsme zaznamenali také v žákovských kategoriích. Na přední místa statistiky se probojovali Jan Šalman, Vojtěch Horák, Ben Lochman a Eva Kubíčková.

Kompletní výsledky zde

Titulní foto: Denisa Kisialová – jojka.cz

V elektronické podobě vyšla atletická ročenka Moravy a Slezska za rok 2017. Můžete si tak porovnat své výkony, dosažené v loňské atletické sezóně.

Ročenka MaS 2017 – XLS

Průběžná statistika atletických výkonů běží nadále na webu ČAS.

O víkendu 13.-14. ledna 2018 proběhlo v ostravské atletické hale Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. Olomoučtí atleti vybojovali 4 medaile.

hala Ostrava

Titul Mistra Moravy a Slezska v halovém pětiboji vybojovala juniorka Michaela Gieselová ziskem 3336 bodů. Je to její nový osobní rekord v celkovém víceboji v této kategorii. Druhý titul Mistra Moravy a Slezska putuje do Olomouce zásluhou dorostence Jonáše Pospíšila, který absolvoval svůj první halový sedmiboj. Ziskem 4504 bodů podlehl pouze mimomoravskému Tobiáši Dvorskému. Halový sedmiboj nedokončil dorostenec Samuel Lawson, který na tom byl bodově také velice dobře. Za zmínku určitě stojí jeho nový osobní rekord ve sprintu na 60 m časem 7,16 s. Dvě bronzové medaile vybojovali Filip Samuel v mužích ziskem 4724 bodů a v juniorech František Mužný součtem 3239 bodů.

Kompletní výsledky zde.

Pro děti z atletických přípravek máme ještě jeden opožděný vánoční dárek – atletická trička. Letos jsou v týmových barvách Atletického klubu Olomouc. Postupně se rozdávají ve všech dvanácti skupinách. Děkujeme firmě Algraf.IMG_5382

39. ročníkem Zimního běhu přes Kosíř byl v sobotu 6.1.2018 zahájen XXXVIII. ročník VC vytrvalců Olomouckého  kraje, který má i v tomto roce rekordní počet 56 závodů všeho druhu.
VC Kosíř 2018 - Kamínková
Běh přes Kosíř přináší každým rokem běžcům nemilá překvapení a to platilo i pro tento závod. Celkem 270 přihlášených běžců vybíhalo na 9 km kros za témeř jarního počasí, aby se v průběhu závodu v lesních úsecích potýkali s velmi blátivým terénem, což se projevilo četnými pády a do cíle u tamního hřbitova ve Slatinicích dobíhali s  neuvěřitelně zablácenými maratonkami a řada z nich i špinavým oblečením. V pestrobaravném peletonu se dařilo i běžcům z AK Olomouc. Petra Kamínková z kategorie žen 40-49 let byla jednoznačně nejrychlejší a zvítězila časem 44:34 min. před svými soupěřkami z kategorie žen do 39 let Terezou Janošíkovou a Martinou Vévodovou, které zaznamenaly časy 45:54 min. a 45:58 min. Kamínková tak obhájila i loňské vítězství. V kategorii mužů zvítězil Pavel Hrdina časem 38:50 min. před loňským vítězem Martinem Poklopem z Mor. Berouna, který za vítězem zaostal o více než půl minuty (39:28). V této kategorii do 39 let předvedl dobrý výkon Martin Gogela, který ze 105 běžců doběhl na 7. místě výkonem 42:16 min.

Hned na úvod halové sezóny se olomoucký překážkář Martin Pokorný představil ve skvělé formě. V sobotu 6.1.2018 překonal v ostravské hale oddílový rekord mužů na 60 m překážek. Ten má nyní hodnotu 7,97 s. Gratulujeme…

pokorný martin

Kompletní výsledky z Ostravy zde

IMG_4894

Je možné se již přihlašovat na Letní tábor v Třemešku 2018, který se uskuteční v termínu 4. – 11. 8. 2018. Více info a přihlášky zde.

DSC_9747 VC Olomouce 2017

Dne 17. prosince 2017 zesnul po krátké nemoci ve věku 95 let dlouholetý funkcionář, rozhodčí a předseda Atletického klubu pan Otakar Hradil. Rozloučení s drahým zesnulým bylo v úzkém kruhu rodinném.