1. kolo družstev přípravek

Ve středu 30.5.2018 se na domácím stadionu v Olomouci konalo 2. kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva. „A“ družstva atletického klubu opět s přehledem zvítězila. Pokud se nic zásadního nestane na 3. kole soutěže, tak bychom měli obě družstva vidět na Mistrovství Moravy a Slezska, které se koná 7. 10. 2018 v Šumperku.

Zpravodaj družstev mladších žáků včetně bodování jednotlivců.

Zpravodaj družstev mladších žákyň.

Bodování mladších žákyň „A“.

Bodování mladších žákyň „B“.

V úterý 29.5.2018 se v Prostějově konalo 2. kolo KP družstev přípravek Olomouckého kraje. Obě olomoucká družstva zvítězila a po dvou kolech tak vedou soutěž družstev.

IMG-20180529-WA0008

Kluci i holky v Prostějově skvěle zabojovali a právem si domů přivezli plný počet bodů za 1. místa. Někteří členové družstva zároveň vystoupali na stupně vítězů v individuálních disciplinách. Nejlépe bodující dívky byly Zuzana Utěšená s 22 body, Aneta Zaorálková s 18 body a Alžběta Stejskalová s 12 body. Klukům vévodil Vojta Herinek s 28 body před Jakubem Ševčíkem se 17 body a Nikolasem Husem s 13 body.
Kompletní zpravodaj po 2. kole k nahlédnutí zde.

9. SK Hranice, z.s. 2 7

V pondělí 28.5.2018 proběhly na olomouckém stadionu závody atletické školky. Na výsledky se můžete podívat zde.

Atletický klub Olomouc opět pořádá zájezd do Ostravy na Zlatou tretru dne 13. 6. 2018.zlatá tretra web

Cena lístku včetně dopravy: 200 Kč pro členy AK Olomouc, 300 Kč pro ostatní.

Máme k dispozici omezený počet lístků, proto neváhejte s rezervací.

Přihlaste se na email: robert.novotny27@seznam.cz !!!

Platba probíhá v autobuse při odjezdu.

Odjezd: ve 14:30 autobusem z parkoviště AK Olomouc

Návrat: cca ve 21:00 opět na parkoviště AK Olomouc

Robert Novotný, 603948958

Dne 27.5.2018 se konala Jarní atletika spastiků na atletickém stadioně v Bílině, kde se zúčastnili tři naši handicapovaní sportovci.
Bílina moštěk

Nejvíce vydařený den měl Honza Moštěk, který si vyběhal dva osobní rekordy v běhu na 100m a 200m. Po dlouhé době se nám ukázal i Martin Kukla, který svůj oštěp hodil skoro ke hranici 40 metrů. A poslední sportovec byl Filip Vartoň, který závodil v hodu diskem.

Výsledky:

• Jan Moštěk T37      - 1.místo – 200m – 29,14 s OR
  • Jan Moštěk  T37     - 3.místo – 100m – 14,77 s OR
  • Martin Kukla F37    – 1. místo – hod oštěpem 39,38 metrů
  • Filip Vartoň F52     - 1. místo – hod diskem – 11,66 metrů

Foto zde

Na atletickém stadionu Lokomotivy Olomouc se v neděli za pěkného slunečného počasí konalo 2. kolo jubilejního XX.ročníku Českého poháru tělesně postižených atletů.2.kolo ČP vozmenůO prvenství soustěžilo 21 mužů a žen v disciplínách hod diskem, vrh koulí, hod oštěpem a hod kuželkou. Z olomouckého týmu ze zúčastnilo celkem 5 sportovců z nichž nejúspěšnější byla Eva Kacanu, která ve vrhu koulí dosáhla výkonu 5,45m, což znamenalo 66,861 bodů a rovněž celkové prvenství v kategorii žen. Adéla Sekyrová bojovala také dobře a umístila se na krásném 4.místě – hod kuželkou – 5,69m a disk 1,90m, kde si mohla změřit síly spolu s Evou Kvapilovou F31 – 5.místo – hod kuželkou – 2,63m a disk 1,60m.

Ze 13 startujících mužů byl z olomouckého týmu nejlépe umístěný Michal Rotter F55- 9 místo – (oštěp – 18,50m a koule – 6,35m), který na tom po zdravotní stránce nebyl na 100% o dvě příčky níže byl Filip Vartoň F52 tedy na 11. místě – disk – 11,36m a konečné 13.místo zaujmul Lukáš Kunc F55 – disk – 12,26m a koule – 5,03m.

Všem atletům gratulujeme.

Budeme se na Vás těšit za 14 dní tj 10.6.2018 na Mezinárodní MČR zdravotně postižených a o týden později na další kolo Českého poháru vozíčkářů.

Děkujeme také za zrealizování fotek, na kterých se podílel Pavel Václavík, který nám dal možnost se o fotky podělit.

Odkaz zde

2kolo zlate ligy

V pondělí 21.5.2018 proběhlo 2. kolo Dětské Zlaté ligy. Rozšířil se nám počet držitelů diamantových bodů. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Skvělý začátek sezóny zaznamenala olomoucká družstva mužů a žen. Družstvo mužů A se na 1. kole Extraligy předvedlo ve skvělé formě a obsadilo historicky nejlepší umístění v nejvyšší atletické soutěži.

1. kolo extraligy 2018

Extraliga – muži A
Mužské Ačko vybojovalo ziskem 122,5 bodu celkové 4. místo a s největší pravděpodobností se bez problému probojuje do finále ČR družstev mužů a žen. To by znamenalo, že se letos vyhneme baráži a pro příští rok opět udržíme Extraligu. Největšími oporami družstva byl slovenský rekordman a reprezentant Ján Volko, který zvítězil ve finále na 100 m a 200 m a pomohl k druhému místu štafetě na 4×100 m. Plný počet bodů ze 110 m překážek zajistil Martin Pokorný výkonem 14,21 s, závod v chůzi ovládla další slovenská posila Dominik Černý.
Kompletní výsledky 1. kola Extraligy mužů a žen

I. liga – družstvo žen
Družstvo žen v letošním roce výrazně posílilo a bylo to v Opavě poznat. Ziskem 191,5 bodu zvítězilo o 6 bodů před domácí Opavou. O největší bodový přínos se postarala hostující Barbora Zatloukalová ziskem 27 bodů, druhá Michaela Gieselová přidala 24 bodů a o 15 bodů z individuálních disciplin se postarala Andrea Urbanová.
Kompletní výsledky 1. kola I. ligy mužů a žen
Zpravodaj družstva žen č.2

II. liga – muži B
Ani mužské Béčko nezůstalo pozadu a na domácím stadionu vybojovalo 4. místo ziskem 123,5 bodu. Nejlépe bodujícími závodníky byli Jan Uhrin s 18 body, František Mužný s 16,5 body a Lukáš Dočkal se 14 body.
Kompletní výsledky 1. kola II. ligy mužů a žen

Dovolujeme si Vás pozvat na závody pro děti z našich atletických školiček.školky 2. kolo

Termíny: pondělí 28. 5. a středa 20. 6. vždy od 16:00 hodin.

Závodí: děti ročníků narození 2012 a 2013 z atletických školek AK Olomouc.

Místo konání: Atletický stadion Olomouc,  17. listopadu 3

Přihlášky: na místě od 15:00

Disciplíny:   20m, dálka z místa, hod tenisákem, skok daleký, překážková dráha, přeskoky – budou hodnoceny jako víceboj

Organizace:   děti se rozdělí do skupin a budou trenéry odváděny k jednotlivým disciplínám

Vyhodnocení:   pět nejlepších chlapců a pět nejlepších dívek bude vyhlášeno, tři nejlepší dostávají diplom a medaili. Každý účastník závodu obdrží sladkou odměnu. Vyhlašování proběhne hned po skončení závodu.

Těšíme se na Vaši účast.

V pondělí 14.5.2018 se v Šumperku konalo 1. kolo družstev přípravek. Nejmladší olomoucké družstvo kluků zvítězilo ziskem 140 bodů, holky skončily na 2. místě těsně za domácím Šumperkem součtem 96 bodů.