Mistrovství ČR družstev mužů

V neděli 26.8.2018 proběhlo v Uherském Hradišti Mistrovství ČR družstev mužů a žen. Olomoucké extraligové družstvo mužů bojovalo o co nejlepší umístění a nakonec obsadilo celkové 6. místo.

Olomoucké bojovníky dělilo od lepšího umístění pár bodů. O jeden jediný bod před námi skončila ASK Slavia Praha a pět bodů nám chybělo na čtvrtou Plzeň. I tak si naše mužské „Áčko“ zaslouží pochvalu, všichni závodníci bojovali až do posledních štafet.

Nejlépe bodujícím členem družstva byl slovenský reprezentant Ján Volko, který pro družstvo vybojoval maximální možný počet bodů za dvě vítězství ve sprintech na 100 a 200 metrů. Plný počet devíti bodů za 1. místo pak přidali ještě Dominik Černý na 5000 m chůze a famózní Martin Pokorný za vítězství v běhu na 110 m překážek. Z pomyslného 3. místa se pak radovali ještě Jakub Héža v kouli výkonem 15,75 m, Michal Maier v kladivu výkonem 50,57 m, Štěpán Mikoška v oštěpu hodem dlouhým 65,36 m a Vojta Podjukl v běhu na 3000 m překážek časem 9:34,02 min.

Kompletní výsledky MČR družstev mužů a žen – zde

Dne 20-26.8.2018 se uskutečnilo Mistrovství Evropy tělesně postižených v Berlíně, který se odehrával na stadionu Friedrich-Ludwig- Jahn-Sportpark.

Evropský bronz si z ME v Berlíně, odvezla paralympijská vítězka z Pekingu Eva Kacanu (F54), kde po ukončení závodu přiznala, že s výkonem (5,02m) nebyla úplně spokojená, ale je ráda, že to na zisk bronzu stačilo.

Mirka Obrová (F56), usilovala o medaile ve všech třech disciplínách, jenže konkurence byla silná. V den kdy měla závod v hodu diskem, došlo k problémům, kterým jsme se chtěli vyhnout. Technická četa bohužel nedonesla na sektor Mirčiny zvážené disky, což ovlivnilo v závodě Mirčinu psychiku a s jinýma diskama to prostě hodit dál nešlo. Hod oštěpem byla pro Mirku premiéra na těchto závodech a vyházela si krásné 5.místo. Poslední disciplínou bylo vrh koulí, bohužel ze zdravotních důvodů v tomto závodě nestartovala.

Martin Kukla (F37) byl na závod dobře připravený jak mentálně i fyzicky. Vyházel si solidní 5.místo a cítil, že to mohlo lítat dál, jenže kvůli silnému protivětru se nemohl správně trefit.

Dušan Ščambura (F55) se usilovně pokoušel posunout své osobní maximum v hodu oštěpem a v silné konkurenci se umístil na 7. místě. Ze stejných důvodů jako Mirka Obrová, nenastoupil do závodu vrhačů.

Benjamínkem ME v Berlíně byl Filip Vartoň (F52), který si jel zlepšit svůj osobní rekord a to se mu povedlo. Tímto si vyházel hezké 9.místo.

Celkový dojem z letošního Mistrovství Evropy v atletice, které právě skončilo, nemůže být jiný, než nesmírně pozitivní!

9. místo – hod diskem – 11,86 SB

Jan Nicholas Adensam vylepšil výkonem 3:58.48 min letitý oddílový rekord dorostenců na 1500 m. Podařilo se mu to při Mistrovství ČR družstev mužů a žen v neděli 26.8.2018 v Uherském Hradišti. Gratulujeme

V sobotu 25.8.2018 se v Břeclavi konalo 4. kolo I. ligy skupiny C mužů a žen. Olomoucké družstvo žen potvrdilo roli favorita a sobotním vítězstvím si upevnilo celkové prvenství v základní části soutěže družstev.

Po osmi letech se tak družstvo žen dostalo opět na čelo ligové tabulky a z prvního místa postoupilo do baráže o Extraligu. Baráž proběhne v neděli 16.9.2018 v Ústí nad Labem a budeme doufat, že se holky připojí k našim extraligovým mužům. Bylo by to poprvé v historii klubu.

Nejlépe bodující závodnicí v základní části byla Michaela Gieselová se 106,5 body, druhá skončila hostující Barbora Zatloukalová s 90,5 body a na třetím místě byla mladá sprinterka Natálie Kožuškaničová, která získala pro družstvo 79,5 bodu.

Kompletní zpravodaj po 4. kolech – zde
Výsledky 4. kola I. ligy mužů a žen – zde

O nadcházejícím víkendu nás čeká vrchol soutěží družstev mužů a žen. Olomoucké extraligové družstvo mužů se v neděli popere o titul Mitra ČR družstev.

Olomoucké „Áčko“ mužů jede v neděli 26.8.2018 do Uherského Hradiště, kde se společně s dalšími pěti nejlepšími družstvy zúčastní Mistrovství ČR družstev mužů a žen. Je to jeden z vrcholů atletické sezóny a doufáme, že se naši závodníci poperou o co nejlepší umístění. Šance tu jsou.
Propozice MČR družstev mužů a žen – zde

Také další olomoucká družstva mají o víkendu naplánovaný program. V sobotu 25.8.2018 se v Břeclavi koná 4. kolo I. ligy žen. Olomoucké družstvo žen je zatím na průběžném 1. místě a má tím pádem slibně nakročeno do baráže o Extraligu. Mužská rezerva „B“ pojede v sobotu do Šumperka, kde se bude snažit udržet 4. místo, zajišťující postup do baráže o I. ligu.
Propozice 4. kola I. ligy mužů a žen Břeclav – zde
Propozice 4. kola II. ligy mužů a žen Šumperk – zde

Datum: 20.8. – 26.8.2018

Dne 20.8.2018 bude odstartováno Mistrovství Evropy tělesně postižených zahajovacím ceremoniálem, který se bude odehrávat na stadionu Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark v Berlíně. Českou republiku  bude reprezentovat i 5 závodníků z Atletického klubu Olomouc – Eva Kacanu, Miroslava Obrová, Martin Kukla, Dušan Ščambura a Filip Vartoň. V realizačním týmu jsou i trenéři olomouckých závodníků Martina Musilová a Aneta Inochovská. Atletický klub Olomouc bude mít i zastoupení ve vrcholných orgánech pořadatele Iva Machová, bude působit ve funkci Mezinárodního technického delegáta “ITO” Mistrovství Evropy. Jako pozorovatelka a pomocná trenérka bude působit další členka Atletického klubu Vendula Šebečková.

Druhou účastí na Evropě bude mít za sebou Miroslava Obrová (F56), která si poprvé zazávodí ve třech vrhačských disciplínách. Mirce se letos velmi daří a věříme, že nějaká placka padne.

Závody:
21.8.2018 v 19:00 hod – hod diskem
23.8.2018 v 17:30 hod – hod oštěpem
26.8.2018 v 16:30 hod – vrh koulí

Eva Kacanu (F54), je zkušenější závodnicí, která má za sebou nespočet takových závodů a ví, co ji na těchto závodech čeká.

Závod:
25.8.2018 v 16:00 hod – vrh koulí

Dalším kabrňákem je Dušan Ščambura (F55), který si jede  změřit své síly v hodu oštěpem a ve vrhu koulí. Dušan má v této sezóně dobře našlápnuto a budeme doufat, že to Dušanovi cinkne.

Závody:
23.8.2018 v 17:00 hod – hod oštěpem
25.8.2018 v 15:15 hod – vrh koulí

Nejmladším členem v olomouckém týmu v reprezentaci bude Martin Kukla (F37), který si hned po ukončení zahajovacího ceremoniálu zazávodí v hodu oštěpem. Martin se na tyto závody velice těší a bude rád za nějakou placku.

Závod:
20.8.2018 v 17:35 hod – hod oštěpem

Posledním členem bude “benjamínek” Filip Vartoň (F52), který  jede na tyto závody vůbec poprvé a těší se na atmosféru evropského šampionátu.