9 medailí z MČR žactva

Nejúspěšnější vystoupení v historii mají za sebou starší žáci a žákyně olomouckého klubu po uplynulém Mistrovství ČR na dráze, které se konalo v termínu 22.-23. září 2018 v Jablonci nad Nisou.

Atletický klub Olomouc byl vyhlášen nejúspěšnějším klubem Mistrovství co se zisku medailí týče. 2 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile, k tomu jeden národní rekord a pět překonaných oddílových rekordů.

Medailový účet otevřela ve finále na 60 m druhým místem Eva Kubíčková v novém oddílovém rekordu 7,70 s. Sklonila se pouze před nedostižnou Adélou Novotnou z domácího Liazu Jablonec, která zaběhla národní rekord výkonem 7,52 s. V běhu na 1500 m překážek vybojoval bronzovou medaili Michal Hroch časem 4:41,74 min., což znamenalo také vylepšení oddílového rekordu. V disku starších žákyň pak olomoucké závodnice překvapily všechny přihlížející trenéry a diváky. Katrin Brzyszkowská z SSK Vítkovice byla jasnou vítězkou v novém rekordu mistrovství výkonem 45,29 m. Na druhém a třetím se pak srovnaly obě svěřenkyně olomouckého trenéra Viktora Znojila. Barbora Héžová předvedla v páté sérii výkon 36,77 m a stanovila tak nový oddílový rekord. Klára Klonová si vše nechala do posledního pokusu a výkonem 35,99 m vybojovala bronz. Zlatým hřebem sobotního soutěžního dne byla štafeta na 4 x 60 m starších žáků. Olomoucké kvarteto ve složení Kika Šimon, Sládek Krištof, Šalman Jan a Horák Vojtěch vylepšilo svůj vlastní klubový národní rekord o čtyři setiny a časem 36,95 s bralo zlaté medaile.

Druhý den mistrovství opět úřadovala Eva Kubíčková. Ve finále na 150 m si doběhla pro stříbrnou medaili časem 18,62 s. Na stejné trati si pak pro mistrovský titul doběhl Vojta Horák v novém osobáku a oddílovém rekordu 16,72 s. Skvělý finiš předvedl ve finálovém běhu na 3000 m Tomáš Přidal. Nejprve smazal velkou ztrátu a na cílové rovince pak přespurtoval svého soupeře o celkové třetí místo. Jeho čas v cíli byl 9:45,91 min. Stejně jako první den, také i v neděli se končilo štafetami na 4 x 300 m. Olomoučtí starší žáci ve složení Šalman, Sládek, Hroch a Horák se dlouho drželi na prvním místě, nakonec však podlehli výborné štafetě z VSK Univerzita Brno, která zaběhla národní rekord výkonem 2:28,88 min. Olomoučtí závodníci tak brali stříbrné medaile v oddílovém rekordu 2:30,21 min.

Finále  Kolářová Anna skok daleký Žákyně NM

Symbolické číslo 13 provázelo letošní ročník Hanácké laťky. 13. ročník této exhibice ve skoku vysokém se konalo ve čtvrtek 13. září 2018 na horním náměstí v Olomouci za účasti třinácti závodníků.

Zvítězil slovenský reprezentant Lukáš Beer výkonem 216 cm. Druhý skončil Jaroslav Bába z TJ Dukla Praha výkonem 213 cm a 3. místo vybojoval Josef Adámek výkonem 207 cm. Závěrečné vyhlašování se pak neslo v duchu nostalgie a loučení. Jaroslav Bába společně s olomouckou výškařskou legendou Daliborem Honem se v atletickém dresu rozloučili se sportovní kariérou. Dalibor Hon jako zakladatel Hanácké laťky v Olomouci s osobním rekordem 221 cm, Jaroslav Bába pak jako účastník všech třinácti ročníků a sedminásobný vítěz tohoto závodu, stále držitel českého rekordu na dráze výkonem 236 cm. Atletický klub Olomouc by tímto oběma závodníkům rád poděkoval za skvělou reprezentaci atletiky v Olomouci.

Kompletní výsledky 13. ročníku Hanácké laťky zde

Jmenný seznam jednotlivých skupin přípravek pro rok 2018/2019 ke stažení zde.

V sobotu 25.8.2018 proběhlo v Šumperku 4. kolo II. národní ligy mužů a žen. Olomoucké družstvo mužů B si udrželo 4. postupové místo a v sobotu 29.9.2018 se v Hranicích utkají v baráži o postup do I. NL. Zpravodaj družstva mužů B po 4. kole zde.

Z důvodu rekonstrukce atletického stadionu se přípravky, které se konají na stadionu tř. 17. Listopadu 3 odkládají. Předpokládaný začátek bude 24.9.2018. Prosím rodiče, aby sledovali naše stránky, je možné, že se nám rekonstrukce protáhne a my budeme nuceni start přípravek opět odložit. Odložení se týká atletických školek sk.: OA,OB,OC,OD,OE a výběrové přípravky V1 a V2 a pondělní trénink 4.skupiny (středeční proběhne dle plánu na ZŠ Heyrovského). Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

O víkendu 1.-2. září 2018 proběhlo v Ostravě Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Olomoučtí závodníci vybojovali 4 medaile.

Atleti AK Olomouc vybojovali první den na MČR do 22 let tři medaile. Jakub Héža zlato ve vrhu koulí v osobním rekordu 15.97 m. Natálie Kožuškaničová střibro v závodě na 100 m také v osobním rekordu 12,04 s. Jonáš Pospíšil bral bronz ve skoku vysokém výkonem 204 cm! V neděli doplnil medailovou sbírku Erik Jelínek v závodě na 400 m překážek o bronzovou medaili v osobním rekordu 53,16 s! Velká gratulace!!!