8. Evropské hry mládeže Brno

Začátkem července se naší mladí atleti zúčastnili 8. Evropských her mládeže Emil Open“  v Brně, kde až 500 mladých sportovců ze 17 zemí Evropy změřilo své síly v atletice, plavání, stolním tenise, boccia.
Pod vedením Evy Kacanu bojovali členové AK Olomouc  v Brně o medaile v atletice a to  nejmladší členka Nikolka, Karolína, Václav, Vojta a Martin. A dařilo se náramně! Karolínka vybojovala bronz v hodu míčkem a Nikolka si vyjela v jízdě na vozíku na 50 m stříbro a na 100 m pro bronz. Ani chlapci nezůstali pozadu. Vojta vybojoval dvě stříbra a to v hodu míčkem a v běhu na 100m,  Martin si v běhu  na 50 m doběhl pro zlato, Václav si doběhl také pro zlato a to v disciplíně běhu na 200m .

Všem moc gratuluji a jen tak dál v těchto mladých atletech je naše budoucnost.

Výsledky


V Jablonci nad Nisou se v pondělí 24.6.2019 rozběhly atletické soutěže Letní olympiády dětí a mládeže 2019. Hned v první finálové disciplině vybojovala nejcennější zlatou medaili olomoucká závodnice Martina Mazurová.

Martina Mazurová zvládla skvěle úvodní vstup do soutěže vrhu koulí starších žákyň a od prvních pokusů se držela na 1. místě. Před sebe nakonec nikoho nepustila a šestým pokusem stanovila svůj nejdelší zlatý výkon na 12,76 m. Gratulujeme!!!

I dalším olomouckým atletům se dařilo. Ve skoku vysokém mladších žákyň postoupila z kvalifikace do finále Anna Marie Lochmanová výkonem 148 cm (finále proběhne v úterý 25.6. od 16:00 hodin). Do semifinále na 60 m se podíval starší žák Šimon Kika časem z rozběhu 7,43 s. Na stejné trati si vybojovala semifinálovou účast také starší žákyně Karolína Zacharová výkonem 8,09 s a mladší žákyně Lucie Jurečková výkonem 8,45 s. V rozběhu na 1500 m si časem 4:24,29 zajistil finále starší žák Marek Künstler.

V úterý dopoledne pokračovali olomoučtí atleti v úspěšném tažení. Starší žákyně Alena Levková si zajistila finálovou účast ve skoku vysokém výkonem 158 cm. V dálce mladších žákyň si výkonem 490 cm řekla o finále Darina Homoláčová. Do finále se nakonec probojoval také starší žák Roman Todorov z rozběhu na 100 m př. časem 13,99 s.

Středeční, poslední den atletického zápolení na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 přinesl další medailové radosti pro náš klub.

Matěj Háp vybojoval senzační stříbrnou medaili ve skoku vysokém starších žáků, když si vylepšil osobním rekord o neuvěřitelných 13 cm na současných 186 cm. Další medaili, tentokrát bronzovou, přidala Darina Homoláčová ve skoku dalekém mladších žákyň za výkon 504 cm. Alena Levková skončila v nabitém finále ve skoku do výšky starších žákyň na pěkném 5. místě. Roman Todorov přidal ve finále v běhu na 100 m překážek starších žáků 8. místo.

Gratulujeme a děkujeme všem našim závodníkům za předvedené výkony a vzornou reprezentaci AK Olomouc.

Kompletní výsledky atletických soutěží najdete na www.atletika.cz


I tento rok se Atletický klub Olomouc zapojil v rámci Mattoni 1/2 Maratonu do veletrhu sportovních klubů Moravia Sport Expo.

14. – 15. června byl v areálu Flóra Olomouc na veletrhu sportovních klubů prezentován mezi jinými také Atletický klub Olomouc, jeho aktivity a možnosti pro začínající atlety.

V rámci sobotní prezentace s místopředsedou klubu a několika závodníky došlo i k premiéře reklamního spotu k Mistrovství ČR dorostu a juniorů, které proběhne v Olomouci 28. -30. června 2019.

Záznam z prezentace

Spot k MČR


Ve středu 19. června proběhlo v Přerově 3. kolo soutěže družstev starších žáků a žákyň.Oba olomoucké týmy hladce prošly třetím kolem soutěže družstev a z prvních příček postupují na Mistrovství Moravy a Slezska, které se koná 15. září v Uherském Hradišti.

Zpravodaje:

Starší žáci

Starší žákyně


O víkendu 15. – 16. června proběhlo v Praze Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let na dráze.

Z olomouckých závodníků se nejlépe umístil výškař Martin Odstrčil, který výkonem 2.07 m obsadil 2. místo.

Jonáš Pospíšil ve skoku vysokém skončil na 8. místě za 1.98 m a v trojskoku vybojoval 5. příčku výkonem 14.08 m.

Eva Kubíčková skončila ve finále běhu na 100 m žen na pěkném 6. místě za čas 11.84 s.

Filip Samuel si v tyči vyrovnal osobní rekord výkonem 4.42 m a skončil na děleném 8. místě. Ženské tyčky se zúčastnila olomoucká závodnice Veronika Jiráčková a s výkonem 3.41 m obsadila dělené 9. místo.

Michaela Gieselová skončila ve skoku dalekém na 11. místě výkonem 5.36 m.


Vážení rodiče,

rádi bychom Vám oznámili, že tréninky atletických přípravek ukončujeme k pátku 21.6.2019. V posledním týdnu (24. – 28.6.) již tréninky atletických přípravek (včetně školiček) probíhat nebudou. Těšíme se na Vás opět příští rok.

Do přípravek se budete moci zase přihlašovat přes naše stránky a to od 1. července 2019


V pondělí 17.6.2019 proběhlo finále družstev atletických přípravek Olomouckého kraje. Kluci z domácího klubu AK Olomouc ve své kategorii zvítězili, děvčata obsadila celkové 3. místo.

Zpravodaj družstva se závěrečným hodnocením najdete zde.
Výsledky 3. kola družstev zde.


Ve středu 12.6.2019 proběhlo finále Dětské Zlaté ligy 2019. Zde je pár fotek…


Ve středu 5.6.2019 proběhly na olomouckém stadionu závody atletické školky. Výsledky najdete zde.


Koulař Jakub Héža zavítal o víkendu na mezinárodní mítink do německého Halle.Kuba se momentálně těší skvělé formě. Má splněný limit na Mistrovství Evropy a minulý víkend si na domácím stadionu vylepšil osobní maximum na 18,41 m. V Halle bojoval s menší bolestí kolene, ale i přes tuto nepříjemnost vrhnul pěkných 18,32 m a přivezl domů bronzovou medaili.