Tři stříbrné medaile z Grand Prix v Bydhošti 2019

V termínu od 19. – 21.7.2019 jelo bojovat o medaile 5 sportovců s tělesným handicapem.

Už v úvodu Vám můžeme sdělit, že se nepřijelo s prázdnou. Vybojovali se tři krásné stříbrné medaile v hodu oštěpem a v běhu na 400m.

Tohoto závodu se zúčastnila tato olomoucká skupina:

Nejznámnější olomoucká vrhačka Eva Kacanu (F54), spolu s dalšími vrhači, Dušan Ščambura (F55) a Michal Rotter (F55). Ze stojících sportovců tu závodili Martin Kukla (F37) a Honza Moštěk (T37). Na těchto závodech měli i doprovod Vendulu Šebečkovou a Hanku Rotterovou.

Výsledkový servis:

Martin Kukla (F37)
– hod oštěpem – 2. místo – 37,89metrů

Honza Moštěk (T37)
– 400m – 2.místo – 60,61s OR

Dušan Ščambura (F55)
– hod oštěpem – 2.místo –  20,06m (závod ve sloučené kategorii F55-F56)
– vrh koulí – 8.místo – 7,39m

Michal Rotter (F55)
 hod oštěpem – 5.místo – 19,95m (závod ve sloučené kategorii F55-F56)
– hod diskem 12.místo – 17,59m OR

Eva Kacanu (F54)
– vrh koulí – 7.místo – 5,14m – (závod ve sloučené kategorii F53 – F57).
– hod oštěpem – 7. místo – 9,14m ( závod ve sloučené kategorii F54-F55)

Moc děkujeme za tyto krásné výsledky.

Foto zde

Od 18. do 21. července se ve švédském Boråsu konalo Mistrovství Evropy juniorů do 19 let.

Součástí české juniorské výpravy byl také olomoucký koulař Jakub Héža.

Kubovi se bohužel závod příliš nevydařil. Vrhnul pouze 17,42 m a to zdaleka nestačilo na kvalifikaci do nabitého finále, které nakonec ovládl bulhar Aleh Tamashevich výkonem 21, 32 m.

Od 21. do 27. července se v Baku konal Evropský festival olympijských nadějí.

Součástí české výpravy, která do Baku odcestovala, byla také olomoucká závodnice Eva Kubíčková.

Eva startovala ve třetím kvalifikačním běhu na 100 m, který musel být kvůli technické chybě pořadatelů opakován a to až ve večerních hodinách. I tak se ale Eva kvalifikovala do finále, když doběhla jako čtvrtá v čase 12,02 s.

O dva dny později v již zmiňovaném finále doběhla Eva mezi silnou konkurencí na 8. místě v čase 12,11 s.

Vážení rodiče, jménem trenérů děkujeme za zdařený příměstský tábor. Děti byly skvělé a doufáme, že si týden s námi také užily. Budeme se na Vás a Vaše děti těšit zase příští rok.

Přikládáme pár fotek z cirkusového kroužku v Černovíře.

V sobotu 13. července proběhlo v Trnavě mezistátní utkání dorostenců a dorostenek. Z olomouckých atletů tam Českou republiku reprezentovaly sprinterka Eva Kubíčková a diskařka Karolína Morbitzerová. Eva Kubíčková získala bronzovou medaili v běhu na 100 m za čas 11, 97 s a přidala ještě zlato, jako součást vítězné štafety na 100-200-300-400 m. Karolína Morbitzerová si v hodu diskem zlepšila své osobní maximum na 39,80 m a vybojovala tak bronzovou medaili. Čeští dorostenci vybojovali celkem osmnáct individuálních prvenství a v celkovém pořadí ovládli mezistátní utkání v obou kategoriích.

O necelý týden dříve proběhlo v maďarském Györu mezistátní utkání juniorů, kam s českou výpravou odcestoval také koulař Jakub Héža. Jakub, kterému momentálně vrcholí příprava na juniorské Mistrovství Evropy, předvedl v Maďarsku slabší výkon (17,65 m) a skončil na 4. místě.

Zpravodaj družstva mužů B číslo 4 ke stažení zde

O víkendu proběhlo na olomouckém stadionu Mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice. Skoro až tropické počasí hrálo atletům do karet a tak byly k vidění skvělé výkony a padlo i několik rekordů. Domácí závodníci vybojovali celkem 9 cenných kovů.

Olomoučtí atleti zahájili medailové tažení hned první závodní den, když Veronika Jiráčková získala stříbro ve skoku o tyči juniorek v novém osobním rekordu 347 cm a sprinterky Eva Kubíčková a Lucie Mičunková postoupily v běhu na 100 m do finále.

Sobotu nejlépe zahájil oštěpař Lukáš Svozil, který si vytvořil nový osobní rekord 57,51 m a v soutěži juniorů skončil na pěkném 6. místě. Michal Hroch v běhu na 1500 m skončil na nepopulárním 4. místě, ale mohl se radovat aspoň z nového osobáku 4:10,93. Lucie Mičunková se ještě před finále na 100 m zúčastnila také skoku dalekého, kde vybojovala 4. místo a stanovila si nové osobní maximum na 5,68 m. V nabitém finále dorostenek na 100 m skončila domácí favoritka Eva Kubíčková nakonec na 2. místě za Adélou Novotnou z Jablonce a Lucie Mičunková si doběhla pro bronzovou medaili. V tyči dorostenců si Jiří Novotný vylepšil osobní rekord o 6 cm, když skočil 408 cm a obsadil tak 5. místo. Vrcholem dne byli závody štafet na 4×100 m. Štafeta domácích dorostenek ve složení Kubíčková, Eichlerová, Niebauerová a Mičunková doběhla v novém oddílovém rekordu 47,50 s a získali stříbrné medaile. Dorostenecká štafeta ve složení Nevrla, Sládek, Šalman a Horák pak krásně zakončila druhý závodní den, když  doběhli na 1. místě v čase 42,75 s a stanovili tak nový dorostenecký rekord klubu.

Poslední den mistrovství foukal poměrně silný vítr, který nepřál především sprintérům v běhu na 200 m. Vojtěch Horák skončil ve finálovém běhu dorostenců na 6. místě a ve finále běhu na 400 m skončil Jan Šalman těsně na 4. místě. Z domácích vrhačů nejlépe dopadli Karolína Morbitzerová a Jakub Héža. Karolína získala stříbro v hodu diskem a Jakub zase stříbro ve vrhu koulí, kde si zlepšil osobní rekord na 18,48 m. Jakub pak ještě bojoval o medaile taky mezi diskaři, nakonec ale bohužel skončil na 4. příčce. Ve skoku vysokém měl ambice na medaile vícebojař Jonáš Pospíšil, ale pár týdnů před závodem bojoval s lehkým zraněním a tak překonal laťku jen ve výšce 1,99 m a to v silné skokanské konkurenci na medaili nestačilo. Eva Kubíčková poslední den přidala do sbírky medailí ještě bronzovou z běhu na 200 m, kde si v rozběhu vytvořila nový osobák 24,81 s. Ve štafetách na 4×400 m, které byly závěrečným závodem šampionátu, ještě překvapili olomoučtí dorostenci Jakob, Hroch, Horák a Šalman, když doběhli na 3 místě.

Domácí klub reprezentovali mezi tyčkaři také Taťána Dobešová, Eliška Henklová a Jiří Zedník. Ve skoku dalekém Kryštof Sládek a Jan Mautner, který se zúčastnil také rozběhů na 100 m stejně jako sprinteři Justin Dutelly a Daniel Nevrla. Na dlouhých tratích bojovali krom Michala Hrocha i Martin Gogela, Veronika Lavrinčíková a Zdena Štěpánková. V sektoru skoku vysokého byli k vidění Veronika Eichlerová, Karolína Blaťáková a Miloš Palla.

Kompletní výsledky zde

O víkendu 28.-30. června proběhlo Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek v Olomouci.