INFO K ATLETICKÝM PŘÍPRAVKÁM 2019/20

16.9.2019 zahájíme tréninky atletických přípravek. Aktuální seznam přihlášených dětí již uzavřených skupin naleznete zde: SEZNAMY K 5.9. WEB

Přihlášky do  všech skupin atletických přípravek (kromě sk. OE – atletické školičky)  jsou uzavřeny a nelze se do nich již přihlašovat. Případné dotazy pište na tento mail: pripravky@atletikaolomouc.cz 

POZOR!!!! ZMĚNA V ČASECH TRÉNINKŮ SKUPINY 3,4,5!


Během následujících dvou víkendů se olomoucká družstva mužů a žen porvou v baráži o setrvání v Extralize, případně o postup do I. národní ligy.

O uplynulém víkendu skončila základní část soutěží družstev mužů a žen. V sobotu 24.8.2019 proběhlo 2. kolo Extraligy v Praze, v neděli pak 4. kolo II. ligy mužů a žen v Ostravě.

O něco veseleji se vracelo druholigové družstvo mužů B, kteří v Ostravě vybojovali postup do baráže o účast v I. lize. Ta proběhne již tuto sobotu 31. srpna v Břeclavi. Zpravodaj družstva mužů B ke stažení zde.

Družstva mužů A a žen bohužel v základní části Extraligy neuspěla a budou bojovat v baráži o setrvání v nejvyšší atletické soutěži. Baráž o Extraligu proběhne v neděli 8. září v Praze na Slávii.


Od 3. do 10. srpna úspěšně proběhl letní atletický tábor Třemešek 2019. Letošním motivem bylo Kdo přežije!


V Olomouci proběhl 16. – 17. srpna 2019 mezinárodní mítink zdravotně postižených sportovců Czech Open, jehož součástí bylo také Mistrovství České republiky zdravotně postižených sportovců. I přes velkou konkurenci vybojovali na domácí půdě naší atleti celkem 22 cenných kovů a získali 9 titulů Mistra České republiky.

(na stupních vítězů zleva Michal Rotter a Dušan Ščambura)

Velice úspěšný byl Martin Kukla, který získal hned dvě zlaté medaile a to v hodu oštěpem a ve vrhu koulí. Dušan Ščambura vybojoval zlato v hodu oštěpem a stříbro v hodu diskem. Pro další zlato si doběhl Jan Moštěk v běhu na 400 m. Sběratelkou stříbrných medailí se stala Lenka Hornová, která skončila druhá v hodu diskem, ve vrhu koulí, v běhu na 100 m a v běhu na 200 m. Nejzkušenější olomoucká závodnice Eva Kacanu vybojovala stříbro ve vrhu koulí a v hodu diskem. Michal Rotter pak přidal dvě stříbrné medaile v hodu oštěpem a ve vrhu koulí a jednu bronzovou v hodu diskem. Další bronzové medaile vybojovali ve vrhu koulí Ivana Drapová a Dalibor Cásek, v hodu míčkem Evča Kvapilová, Jana Hycová a Karolína Stratilová, Adélka Sekyrová v hodu kuželkou, Libor Darmovzal v hodu oštěpem a v běhu na 50 m také Martin Přichystal. Benjamínkem těchto závodů byla Nela Šudřichová, která získala bronz v disku a 6.místo ve vrhu koulí. Mítinku se zúčastnil i olomoucký závodník Lukáš Kunc, který soutěžil ve vrhu koulí a v hodu diskem. Bohužel ale žádný cenný kov nevybojoval.

Celkově ovšem naši atleti předvedli skvělé výkony a proto jim moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu.

Výsledkový servis

Fotogalerie

 

Ve středu 14. srpna 2019 nás navždy opustila legenda olomoucké atletiky a mnohonásobný držitel mládežnických rekordů na sprinterských tratích a ve skoku o tyči Roman Zrun. Zemřel ve věku 59 let.

Roman Zrun byl všestranný atlet, který vstoupil do centra pozornosti atletických odborníků v roce 1975 jako žák, kdy v pouhých patnácti letech dorovnal československý rekord v běhu na 100 m a poté byl jeho spoludržitelem za čas 10,7 s. Ve stejném roce pak navíc časem 22,2 s vyrovnal československý rekord také v běhu na 200 m.

O rok později v dorostenecké kategorii překonal další národní rekord, tentokrát už ve skoku o tyči výkonem 421 cm.

I následující rok jeho série rekordů pokračovala a v červenci roku 1977 na mezistátním utkání v Athénách překonal laťku ve výšce 502 cm. Ve stejném roce svůj rekord ještě o čtyři centimetry vylepšil a je tak dodnes držitelem oddílového rekordu dorostenců i juniorů za výkon 506 cm.

Navíc je dodnes také držitelem dorosteneckého oddílového rekordu v běhu na 100 m (10,4 s) a držitelem mužských oddílových rekordů v bězích na 50 m (5,7 s) a 200 m (21,56 s).

Parte

Čest jeho památce!


Níže naleznete rozpis národní klasifikace / National classification schedule bellow:

 

Rozpis národní klasifikací 2019

Klasifikace bude probíhat na atletickém stadionu v zelené budově v přízemí. Prosím dostavte se 10 minut před plánovaným časem klasifikace.

 

Čas

Čtvrtek (Thursday) 15.8.

 

16. 00

Kabotová Veronika

AOZTP Ostrava

F33-34

16.30

Kostelňáková Zuzana

AOZTP Ostrava

F56-57

17.00

Bartošek Ondřej

AOZTP Ostrava

T/F37-38

17.30

Soukup Antonín

AOZTP Ostrava

 

18.00

Biluseac Jaromír

AOZTP Ostrava

 

18.30

Vybošťoková Lucie

AOZTP Ostrava

F55-56

19.00

Strohalm Marek

AOZTP Ostrava

 
 

Čas

Pátek (Friday) 16. 8.

9.00

Šipoš Ján

Slovensko

F54-55

9.30

Barzó Ladislav

Slovensko

F51

10.00

Wandzel Stanislaw

Poland – Start Bielsko-Biala

F53

10.30

Doboszynski Grzegorz

Poland – Start Bielsko-Biala

F47

11.00

Alnaqbi Ahmed

UAE

F34

 

Here you can download final version of timetable / Konečná verze časového pořadu ke stažení zde.


New Information Bulletin is available for download / Aktuálně vydáváme informační zpravodaj k Czechopen 2019.