Sprinterský trojboj žactva AK Olomouc

Ve středu 27. května proběhl na olomouckém stadionu sprinterský trojboj staršího a mladšího žactva. Žáci se za slunečného počasí utkali v bězích na 60, 100 a 150 metrů.

Mezi staršími žáky vybojoval celkové prvenství Leonard Losík, který zvítězil v běhu na 60 m (7.95 s) a v běhu na 150 m (19.18 s). V obou těchto disciplínách se umístil druhý Eduard Schwarz, který navíc zvítězil v běhu na 100 m (12.64 s) a celkově se tak umístil druhý. Jako třetí skončil Vojtěch Hejtmánek.

V kategorii starších žákyň zvítězila součtem 2243 bodů Sofia Delprete, vítězka běhu na 60 m (8.15 s) a běhu na 100 m (13.28 s). Druhá skončila Alice Kozáková, která ve všech třech disciplínách proběhla cílem na druhém místě a celkové třetí místo obsadila Anna Marie Lochmanová, která doběhla první v běhu na 150 m v čase 19.93 s.

Mezi mladšími žáky dominoval Nicolas Hus, který zvítězil ve všech třech sprinterských disciplínách v časech  8.29 s, 13.19 s, a 20.22 s. Celkové druhé místo obsadil Mikuláš Špička a na třetí příčce skončil Václav Sova.

V poslední kategorii mladších žákyň také suverénně zvítězila ve všech třech disciplínách jedna závodnice a to Johanka Šafářová v časech 8.70 s, 13.72 s a 20.62 s. Pomyslné stříbro pak vybojovala Anna Šinclová a jen o 31 bodů za ní skončila na třetím místě Alžběta Stejskalová.

Kompletní výsledky

Gratulujeme všem vítězům, ale také závodníkům s vylepšenými osobními rekordy a přejeme mnoho úspěchů v blížících se soutěžích družstev.

03.06. Olomouc 1. kolo družstev staršího žactva
04.06. Šumperk 1. kolo družstev mladšího žactva

Na předsednictvu ČAS dne 14.5.2020 byla schválena nová termínová listina pro letošní rok a doplněna o Moravské soutěže. Můžete se na ni podívat zde nebo na stránce atletika.cz. Další termíny závodů budou průběžně doplňovány.

Valná hromada Atletického klubu Olomouc z.s. se bude konat ve středu 10.6.2020 v klubovně TJ Lokomotiva Olomouc od 17:30 hodin.