Juniorky a dorostenci vybojovali postup na Mistrovství ČR

V sobotu 26. září se v Břeclavi konalo 3. kolo soutěže Moravy a Slezska družstev juniorů a dorostu.

Olomoucká družstva juniorek i dorostenců odjela do Břeclavi v silné sestavě a úspěšně navázala na své dosavadní výsledky v této soutěži.

Družstvo juniorek, jehož nejúspěšnějšími závodnicemi byly Adéla Neužilová, Karolína Morbitzerová a Anna Gregušová, skončilo s celkovým součtem 124 bodů na třetím místě a obdrželo tak bronzové medaile za tříkolovou soutěž Moravy a Slezska.

Družstvo dorostenců zase vystoupalo na pomyslnou stříbrnou příčku za získaných 185,5 bodu. Nejvíce se v Třinci dařilo Karlu Brychtovi, Vojtěchu Horákovi, Danielu Matušíkovi a Jiřímu Novotnému.

Obě družstva si tak svými výsledky vybojovala postup na Mistrovství České republiky družstev, které se bude konat 3 října v Opavě pro juniorky a v Jablonci nad Nisou pro dorostence.

Kompletní výsledky zde

Zpravodaj juniorek zde

26.9. se v Olomouci konalo 4. kolo ČP v atletice vozíčkářů.

Počasí nám o víkendu sice nepřálo, ale i skrze kapky deště přijelo mnoho atletů, kteří se bojovali v předposledním kole ČP.

Ženské zastoupení našeho oddílu:

Eva Kvapilová hod diskem – 1,66, hod kuželkou – 3,46.

Eva Kacanu vrh koulí – 5,39, hod diskem – 10,67.

Ivana Drapová vrh koulí – 3,72, hod diskem – 7,46.

Jana Hycová hod kuželkou – 3,33.

Ženy

Mužské zastoupení našeho oddílu:

Michal Rotter hod oštěpem – 21,13, hod diskem – 20,60.

Filip Vartoň hod diskem – 13,16.

Dušan Ščambura hod oštěpem – 21,55, hod diskem 21,44.

Lukáš Kunc hod diskem – 14,11.

Muži

Celkové výsledky k nahlédnutí zde.

Všem posíláme gratulace!

Uvnitř stadionu, soutěžili mladí nadějní sportovci v hodu raketkou. Bojovali mezi sebou sportovci z domácí Olomouce a Ostravy.

V Olomouckých dresech, vlevo nahoře: Martin Přichystal, Ondřej Lakomý Karolína Stratilová,  vpravo nahoře Dominik Chudý. Vlevo dole Nikola Sikorová.

Výsledky hodu raketkou zde.

Gratulace posíláme i našim dětem!

V sobotu 26. září se v Olomouci za nepříznivého počasí konal 34. ročník Běhu kolem Moravy.

Víkend 19.-20.září jsme závodili hned na dvou závodech po sobě. Sobota v Nové Město nad Metují a neděle v Pardubice.

Sobota 19.září – Novém Městě nad Metují

Poháru se zúčastnili tito naši atleti s následujícími výkony:
Eva Kvapilová – kuželka – 3,17, disk – 1,70.

Adéla Sekyrová – kuželka – 9,78, disk – 3.35.

Eva Kacanu – koule – 5,37.

Michal Rotter – disk – 20,55, oštěp – 19,97.

Dušan Ščambura – oštěp – 20,50, koule – 7,96.

K dosaženým výsledkům gratulujeme.

Výsledky z Nového Města nad Metují k nahlédnutí zde.

Eva kacanu

Dušan Ščambura, Michal Rotter

Adéla Sekyrová

Neděle 20.září – Pardubice!

Lenka Hornová – disk – 28,86, oštěp – 27,78, koule – 8,94.
V hodu diskem byla Lenka zlatá, oštěp cinknul stříbrnou medailí a koule také.
Martin Kukla –  oštěp – 34,75, koule – 10,12.
Oštěpem si Martin vyházel stříbro, v kouli bronz.
Dušan Ščambura – oštěp – 21,36, koule – 8,00.
V oštěpu byl Dušan na stříbrném stupni vítězů, v kouli (po sloučení s kategorií F53) pak 4.místo.
Michal Rotter – oštěp – 20,57, disk – 19,82.
Michal byl bronzový v obou závodních disciplínách.
K výkonům všem moc gratulujeme!

Výsledky z Pardubic k nahlédnutí zde.

Lenka Hornová

Martin Kukla

Letní Evropské hry handicapované mládeže (Emil Open), se konaly 16.-20.září 2020 v Brně za účasti našich atletů!

Již několikátý rok po sobě se naši atleti vydali do Brna na Evropské hry. Atleti se utkávají v disciplínách – běhů, hodů, skoků. Z řad Olomouckých handicapovaných atletů se zúčastnili a medaile vybojovali:

Karolína Stratilová si v hodu 150g míčkem vybojovala výkonem 10,14m 4.místo. Hod 350g míčkem Káji sedl víc, v kvalifikaci hodila 9,85, ve finále 8,60, což byl výkon, kterým se umístila na 1. místě.

Nikola Sikorová dojela na 50m trati na vozíku v čase 36,44, tímto časem si dojela pro krásné 2.místo. V hodu 150g míčkem Nikča v klasifikaci hodila 3,03, ve finále pak obsadila 4.místo výkonem 2,37.

Martin Přichystal běžel 50m trať za 8,45, zlepšil tím svůj čas z klasifikace a umístil se na 2.místě. Při závodu v běhu na 100m se Martin v kvalifikaci vyhecoval a zaběhl si čas 15,45, ve finále byl čas trochu pomalejší, ale přidal do sbírky medailí další stříbro.

Vojtěch Utíkal běžel také 50m, kde se umístil na 4.místě s časem 9,12, také on si ve finále čas vylepšil. Vojta svůj potenciál ukázal v hodu 350g míčkem, kde finálovým hodem dlouhým 10,96 vyhrál svou kategorii.

Dominik Churý soutěžil v hodu 350g míčkem a ve vrhu 4kg koulí. Ve své kategorii se v míčku výkonem 23,11 umístil na 2.místě. Kouli vrhnul Dominik lehce za pěti metrovou hranici a s 5,17 bral také stříbrnou medaili.

Ondřej Lakomý na 50m trati doběhl v čase 10,04, ve své kategorii bral za tento čas Ondra bronzovou medaili. 350g míček letěl na v klasifikačním pokusu za jedenáct metrů, ve finále jen o jeden centimetr pod ni. Za výkon 10,59 si do Olomouce odvážel druhou bronzovou medaili.

Ve štafetovém běhu na 4x100m se na 1.místě umístila naše štafeta ve složení Lakomý, Churý, Přichystal, Utíkal v čase 1:15,88.

Kompletní výsledky z Emil Open 2020 zde.

Všem účastníkům Evropských her handicapované mládeže posíláme gratulace!

Dovolujeme si Vám oznámit, že z důvodu prevence proti koronaviru je areál TJ Lokomotiva pro veřejnost s okamžitou platností uzavřen!

Děkujeme za pochopení.

Vedení klubu

O víkendu 19. – 20. září se v Třinci konalo Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze a talentovaná olomoucká vrhačka Martina Mazurová tam vybojovala nejcennější kov hned ve dvou disciplínách.První zlato získala Martina v sobotu za výkon 42,04 m v hodu diskem, kde suverénně porazila druhou Magdalénu Hellmayerovou téměř o čtyři metry. V neděli pak navázala na tento úspěch také ve vrhu koulí, když zaznamenala druhým pokusem 14,64 m a to jí opět s přehledem stačilo na vítězství i v této disciplíně.

spokojená Martina Mazurová

Další úspěšní reprezentanti našeho klubu byli Marek Jánák, který obsadil čtvrtou příčku v běhu na 3000 m v novém „osobák“ 9:49,30 min a Hana Skácelová, která skončila pátá v běhu na 1500 m také v novém osobním maximu 4:59,26 min.

Hana Skácelová při startu (třetí zleva)

V novém osobním rekordu 4:48,00 min doběhl i další vytrvalec Filip Coufal v běhu na 1500 m překážek a tento čas pro něj znamenal pěkné desáté místo.

Filip Coufal

Nejlepší osobní výkon si vylepšila také Sofia Delprete v běhu na 60 m a to na 7,96 s. V běhu na 300 m startovala v olomuckých barvách Anna Marie Lochmanová, která doběhla v čase 43,28 s.

Sofia Delprete v cíli (první zprava)

Silné zastoupení měl olomoucký klub také v bězích na 100 m překážek, kde startovali Vojtěch Hejtmánek, Leonard Losík a Eliška Zelová. Leonard Losík zaznamenal čas 15,89 s, Vojta Hejtmánek skončil třináctý za čas 14,19 s a poslední „osobák“ zaznamenala Eliška Zelová, když proběhla cílem v čase 15,28 s.

Vojtěch Hejtmánek před startem

Martině Mazurové patří velká gratulace, ale samozřejmě gratulujeme všem našim atletům k velice pěkným výkonům na Mistrovství ČR!

O víkendu 19. – 20. září se v Jablonci nad Nisou konalo Mistrovství České republiky do 22 let na dráze. Z Atletického klubu Olomouc odcestovalo do Jablonce celkem 8 závodníků.

(úvodní foto: uprostřed Jakub Héža)

Nejhojněji obsazená byla na tomto šampionátu sekce vytrvalců, ze které byli do závodu vybráni Michal Hroch, Klára Machková a Eliška Surmová. Michal Hroch zaostal v běhu na 1500 m přibližně pět sekund za svým „osobákem“ a v čase 4:04,06 min doběhl sedmý. Eliška Surmová na stejné distanci skončila desátá za čas 4:56,82 min a Klára Machková obsadila v běhu na 800 m třinácté místo za čas 2:19,44 min.

V běhu na 400 m překážek reprezentovala náš klub Katrin Sásová, které jen o necelou sekundu unikl postup do finálového běhu a tak za čas 64,80 s skončila na devátém místě.

Koulař Jakub Héža, který by se svým osobním rekordem 17.65 m určitě promluvil do bojů o první místo, se poměrně narychlo vrátil z lehkého zranění kotníku a za výkon 15.72 m skončil na pátém místě. V hodu oštěpem pak v olomouckých barvách nastoupil Lukáš Svozil. Ten poslal svůj oštěp na vzdálenost 56,54 m a to mu stačilo „pouze“ na deváté místo mezi šestnácti nejlepšími závodníky do 22 let.

Zastoupení jsme měly také ve skokanských sektorech. Ve skoku o tyči zde závodila Veronika Jiráčková, která vybojovala dělené páté místo za výkon 3,21 m. Ve skoku dalekém zase byla k vidění olomoucká vícebojařka Michaela Gieselová. Ta předvedla v sérii čtvrtých i pátých pokusů shodných 5,62 m a za tento výkon se umístila na pěkném šestém místě.

Všem atletům gratulujeme k hezkým umístěním a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!

12.-13.září se konalo 3.kolo GP v polské Slubici.
V neděli 13.září v Šumperku Šumperun.Michal Rotter se o tomto víkendu vydal do Polska na 3.kolo GP, které se konalo v městě Slubice. Diskem Michal překonal hranici dvaceti metrů výkonem 20,09. Oštěp přes dvacítku neletěl, ale 19,85 je pěkný výsledek.

Michalovi gratulujeme!

Michal Rotter

Dušan Ščambura v neděli bojoval na běžeckém závodě Šumperun. Deset kilometrů dlouhá trať šumperským městem Dušanovi sedla, předvedl parádní výkon a s časem 1 hodina a 5 vteřin za sebou nechal ještě mnoho závodníků. Jako zástupce na vozíku byl v závodě jediný.

Výsledky zde.

K výkonu gratulujeme!

Dušan Ščambura

Za ideálního atletického počasí se v neděli 13. září na domácí půdě v Olomouci uskutečnilo semifinále Moravy a Slezska družstev staršího žactva. Obě olomoucká družstva si na domácím stadionu vybojovala celkové třetí místo a postoupila tak do finále Moravy a Slezska, které se koná 27. září v Břeclavi.