Běžecký pohár mládeže

V pátek 30. března 2018 se ve Smetanových sadech konal jeden ze závodů 10. ročníku Běžeckého poháru mládeže Olomouckého kraje. Na startu byli také závodníci Atletického klubu Olomouc.

DSC_1841 Ol. 20 - 2018

Běžecký pohár mládeže Olomouckého kraje je seriál závodů, určený pro kategorie mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. V pátek se nejlépe vedlo olomouckým starším žákům na trati 3000 m, kde obsadili první 4 místa. Zvítězil Tomáš Přidal časem 10:01 min, těsně před Michalem Hrochem, který předvedl výborný výkon 10:02 min. O 3. místo se svedl také velký souboj. Lépe si nakonec vedl Marek Künstler, který o jedinou sekundu překonal svého oddílové kolegu Bedřicha Zahradníka výkonem 11:32 min. Na trati 3000 m se předvedli také dorostenci a dorostenky. Roman Smolka obsadil 2. místo výkonem 10:43 min a na 3. místě doběhl Marek Žlutíř časem 11:18 min. Eliška Vláčilová si výkonem 13:38 min zajistila 2. místo.

Na trati 1000 m vybojovala 2. místo starší žákyně Nikol Mikulková časem 3:28 min. V kategorii mladších žáků doběhl na 6. místě David Krov výkonem 3:34 min a v průběžném pořadí Běžeckého poháru mládeže mu patří celkové 2. místo.

Výsledky olomouckého závodu – zde

Průběžné pořadí 10. ročníku Běžeckého poháru mládeže Olomouckého kraje 2018 – zde