Běžecký pohár mládeže

V pátek 30. března 2018 se ve Smetanových sadech konal jeden ze závodů 10. ročníku Běžeckého poháru mládeže Olomouckého kraje. Na startu byli také závodníci Atletického klubu Olomouc.

Běžecký pohár mládeže Olomouckého kraje je seriál závodů, určený pro kategorie mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. V pátek se nejlépe vedlo olomouckým starším žákům na trati 3000 m, kde obsadili první 4 místa. Zvítězil Tomáš Přidal časem 10:01 min, těsně před Michalem Hrochem, který předvedl výborný výkon 10:02 min. O 3. místo se svedl také velký souboj. Lépe si nakonec vedl Marek Künstler, který o jedinou sekundu překonal svého oddílové kolegu Bedřicha Zahradníka výkonem 11:32 min. Na trati 3000 m se předvedli také dorostenci a dorostenky. Roman Smolka obsadil 2. místo výkonem 10:43 min a na 3. místě doběhl Marek Žlutíř časem 11:18 min. Eliška Vláčilová si výkonem 13:38 min zajistila 2. místo.

Na trati 1000 m vybojovala 2. místo starší žákyně Nikol Mikulková časem 3:28 min. V kategorii mladších žáků doběhl na 6. místě David Krov výkonem 3:34 min a v průběžném pořadí Běžeckého poháru mládeže mu patří celkové 2. místo.

Výsledky olomouckého závodu – zde

Průběžné pořadí 10. ročníku Běžeckého poháru mládeže Olomouckého kraje 2018 – zde