Družstva mužů a žen

Skvělý začátek sezóny zaznamenala olomoucká družstva mužů a žen. Družstvo mužů A se na 1. kole Extraligy předvedlo ve skvělé formě a obsadilo historicky nejlepší umístění v nejvyšší atletické soutěži.

Extraliga – muži A
Mužské Ačko vybojovalo ziskem 122,5 bodu celkové 4. místo a s největší pravděpodobností se bez problému probojuje do finále ČR družstev mužů a žen. To by znamenalo, že se letos vyhneme baráži a pro příští rok opět udržíme Extraligu. Největšími oporami družstva byl slovenský rekordman a reprezentant Ján Volko, který zvítězil ve finále na 100 m a 200 m a pomohl k druhému místu štafetě na 4×100 m. Plný počet bodů ze 110 m překážek zajistil Martin Pokorný výkonem 14,21 s, závod v chůzi ovládla další slovenská posila Dominik Černý.
Kompletní výsledky 1. kola Extraligy mužů a žen

I. liga – družstvo žen
Družstvo žen v letošním roce výrazně posílilo a bylo to v Opavě poznat. Ziskem 191,5 bodu zvítězilo o 6 bodů před domácí Opavou. O největší bodový přínos se postarala hostující Barbora Zatloukalová ziskem 27 bodů, druhá Michaela Gieselová přidala 24 bodů a o 15 bodů z individuálních disciplin se postarala Andrea Urbanová.
Kompletní výsledky 1. kola I. ligy mužů a žen
Zpravodaj družstva žen č.2

II. liga – muži B
Ani mužské Béčko nezůstalo pozadu a na domácím stadionu vybojovalo 4. místo ziskem 123,5 bodu. Nejlépe bodujícími závodníky byli Jan Uhrin s 18 body, František Mužný s 16,5 body a Lukáš Dočkal se 14 body.
Kompletní výsledky 1. kola II. ligy mužů a žen