Evropský bronz pro AK Olomouc !!!

Dne 20-26.8.2018 se uskutečnilo Mistrovství Evropy tělesně postižených v Berlíně, který se odehrával na stadionu Friedrich-Ludwig- Jahn-Sportpark. 

Evropský bronz si z ME v Berlíně, odvezla paralympijská vítězka z Pekingu Eva Kacanu (F54), kde po ukončení závodu přiznala, že s výkonem (5,02m) nebyla úplně spokojená, ale je ráda, že to na zisk bronzu stačilo. 

Mirka Obrová (F56), usilovala o medaile ve všech třech disciplínách, jenže konkurence byla silná. V den kdy měla závod v hodu diskem, došlo k problémům, kterým jsme se chtěli vyhnout. Technická četa bohužel nedonesla na sektor Mirčiny zvážené disky, což ovlivnilo v závodě Mirčinu psychiku a s jinýma diskama to prostě hodit dál nešlo. Hod oštěpem byla pro Mirku premiéra na těchto závodech a vyházela si krásné 5.místo. Poslední disciplínou bylo vrh koulí, bohužel ze zdravotních důvodů v tomto závodě nestartovala.

Martin Kukla (F37) byl na závod dobře připravený jak mentálně i fyzicky. Vyházel si solidní 5.místo a cítil, že to mohlo lítat dál, jenže kvůli silnému protivětru se nemohl správně trefit. 

Dušan Ščambura (F55) se usilovně pokoušel posunout své osobní maximum v hodu oštěpem a v silné konkurenci se umístil na 7. místě. Ze stejných důvodů jako Mirka Obrová, nenastoupil do závodu vrhačů.

Benjamínkem ME v Berlíně byl Filip Vartoň (F52), který si jel zlepšit svůj osobní rekord a to se mu povedlo. Tímto si vyházel hezké 9.místo.

Celkový dojem z letošního Mistrovství Evropy v atletice, které právě skončilo, nemůže být jiný, než nesmírně pozitivní!

Všem blahopřejeme.

Fotogalerie – zde

Shrňme si finální výsledkový servis AK OLOMOUC

 

 

BRONZOVÁ MEDAILE

EVA KACANU – F54

3.místo – vrh koulí – 5,02m  

MIRKA OBROVÁ – F56

5. místo – hod diskem – 18,29m
5.místo – hod oštěpem – 14,02m 
DNS – vrh koulí – nestartovala 

 

MARTIN KUKLA – F37

5.místo – hod oštěpem – 36,30m

 

DUŠAN ŠČAMBURA – F55

7. místo – hod oštěpem – 22,11m
Vrh koulí – nestartoval 

 

FILIP VARTOŇ – F52

9. místo – hod diskem – 11,86 SB