Titul pro starší žáky

Krásný souboj o Titul Mistra ČR družstev staršího žactva se odehrál na konci atletické sezóny v sobotu 6.10.2018 v Hranicích. Starší žáci Atletického klubu Olomouc si v dramatickém závěru vybojovali zlaté medaile.

Díky rekonstrukci atletického stadionu v Olomouci bylo republikové finále družstev staršího žactva přeloženo na stadion SK Hranice. Na neutrální půdě tak olomoučtí závodníci bojovali se svými soupeři o prestižní titul Mistra ČR družstev. Podle předběžných propočtů měli bojovat o stříbro s družstvem Vítkovic, vítězem se měla stát s velkým odstupem velmi silná Opava. Jenže naši kluci byli rozhodnuti poprat se o zlato, stříbro už doma měli z loňského roku. Provedli se poslední kosmetické úpravy ve startovní listině podle aktuální formy všech členů družstva a vrhlo se do soutěže. Po prvních disciplínách – kladivu a chůzi – se však kluci potáceli beznadějně na posledním místě, ale bojovnost je neopouštěla. Jejich čas měl totiž teprve přijít. V polovině závodů se bodově dotáhli na vedoucí Opavu a chvilku se s ní přetahovali o průběžné vedení. Závěr měl patřit zase Opavě, která byla velice silná ve vrzích, které jsme my bohužel vůbec neobsadili. Kluci to ale nevzdali a s nesmírným vypětím, korunovaným záplavou osobních rekordů, bojovali až do konce. Před štafetami přesto ztráceli na Opavu 12 bodů. Podaří se žákům zopakovat husarský kousek z minulého roku, kdy v závěrečných štafetách získali 30 bodů a na poslední chvíli vybojovali stříbro? Tomu nikdo nevěřil. Jenže po krátkých štafetách skvělým výkonem bodovou ztrátu na Opavu vymazali a čekalo se infarktové zakončení. Před poslední disciplinou byl bodový stav dokonce nerozhodný. O všem měly rozhodnout právě závěrečné štafety na 4x300m. V tu chvíli jsme věděli, že olomoucké atlety může o prvenství připravit jenom vlastní chyba. Ta naštěstí nepřišla a my jsme se mohli radovat. Starší žáci Atletického klubu Olomouc vybojovali zlaté medaile! Zase se ukázalo, jak jsou štafety důležité. Kluci v nich získali dokonce 31 bodů a o 11 bodů celkově porazili Opavu. Gratulujeme!!!

Nejlépe bodujícím členem družstva byl Vojta Horák, který získal celkem 33 bodů za tři vítězství v bězích na 60 m, 150 m a 300 m. 18 bodů vybojoval Honza Šalman za dvě druhá místa na tratích 60 a 300 m. Stejný počet bodů získal také Krištof Sládek za vítězství v dálce a čtvrté místo v oštěpu. Oba se pak podíleli na vítězství štafet na 4×60 m a 4×300 m. Ben Lochman získal 15 bodů za třetí místo v dálce a čtvrté místo ve výšce. Plný počet 11 bodů za vítězství získal Tomáš Přidal v běhu na 3000 m. Druhá místa vybojovali Michal Hroch v běhu na 1500 př. a Benjamin Jakob v běhu na 800 m. Skvěle závodili také tyčkaři Jiří Zedník (331 cm) a Jiří Novotný (321 cm), kteří si na závodech vylepšili svá osobní maxima. Poděkování patří ale všem členům družstva, kdy každý pomohl alespoň nějakým bodem do celkového součtu.

Na Mistrovství České republiky nastoupilo družstvo ve složení: Vojta Horák, Honza Šalman, Kryštof, Sládek, Ben Lochman, Tomáš Přidal, Michal Hroch, Ben Jakob, Marek Künstler, Jirka Zedník, Jirka Novotný, Pepa Pospíšil, Karel Gabriel, Matěj Kelnar, Martin Vitoul, Bedřich Zahradník, Jason Flaviano Za Nzambi, Šimon Kika, Roman Todorov, Štěpán Nevřela a Matěj Háp.