Martina Mazurová olympijskou vítězkou

V Jablonci nad Nisou se v pondělí 24.6.2019 rozběhly atletické soutěže Letní olympiády dětí a mládeže 2019. Hned v první finálové disciplině vybojovala nejcennější zlatou medaili olomoucká závodnice Martina Mazurová.

Martina Mazurová zvládla skvěle úvodní vstup do soutěže vrhu koulí starších žákyň a od prvních pokusů se držela na 1. místě. Před sebe nakonec nikoho nepustila a šestým pokusem stanovila svůj nejdelší zlatý výkon na 12,76 m. Gratulujeme!!!

I dalším olomouckým atletům se dařilo. Ve skoku vysokém mladších žákyň postoupila z kvalifikace do finále Anna Marie Lochmanová výkonem 148 cm (finále proběhne v úterý 25.6. od 16:00 hodin). Do semifinále na 60 m se podíval starší žák Šimon Kika časem z rozběhu 7,43 s. Na stejné trati si vybojovala semifinálovou účast také starší žákyně Karolína Zacharová výkonem 8,09 s a mladší žákyně Lucie Jurečková výkonem 8,45 s. V rozběhu na 1500 m si časem 4:24,29 zajistil finále starší žák Marek Künstler.

V úterý dopoledne pokračovali olomoučtí atleti v úspěšném tažení. Starší žákyně Alena Levková si zajistila finálovou účast ve skoku vysokém výkonem 158 cm. V dálce mladších žákyň si výkonem 490 cm řekla o finále Darina Homoláčová. Do finále se nakonec probojoval také starší žák Roman Todorov z rozběhu na 100 m př. časem 13,99 s.

Středeční, poslední den atletického zápolení na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 přinesl další medailové radosti pro náš klub.

Matěj Háp vybojoval senzační stříbrnou medaili ve skoku vysokém starších žáků, když si vylepšil osobním rekord o neuvěřitelných 13 cm na současných 186 cm. Další medaili, tentokrát bronzovou, přidala Darina Homoláčová ve skoku dalekém mladších žákyň za výkon 504 cm. Alena Levková skončila v nabitém finále ve skoku do výšky starších žákyň na pěkném 5. místě. Roman Todorov přidal ve finále v běhu na 100 m překážek starších žáků 8. místo.

Gratulujeme a děkujeme všem našim závodníkům za předvedené výkony a vzornou reprezentaci AK Olomouc.

Kompletní výsledky atletických soutěží najdete na www.atletika.cz