Mistrovství ČR dorostu a juniorů – GIGANT

O víkendu proběhlo na olomouckém stadionu Mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice. Skoro až tropické počasí hrálo atletům do karet a tak byly k vidění skvělé výkony a padlo i několik rekordů. Domácí závodníci vybojovali celkem 9 cenných kovů.

Olomoučtí atleti zahájili medailové tažení hned první závodní den, když Veronika Jiráčková získala stříbro ve skoku o tyči juniorek v novém osobním rekordu 347 cm a sprinterky Eva Kubíčková a Lucie Mičunková postoupily v běhu na 100 m do finále.

Sobotu nejlépe zahájil oštěpař Lukáš Svozil, který si vytvořil nový osobní rekord 57,51 m a v soutěži juniorů skončil na pěkném 6. místě. Michal Hroch v běhu na 1500 m skončil na nepopulárním 4. místě, ale mohl se radovat aspoň z nového osobáku 4:10,93. Lucie Mičunková se ještě před finále na 100 m zúčastnila také skoku dalekého, kde vybojovala 4. místo a stanovila si nové osobní maximum na 5,68 m. V nabitém finále dorostenek na 100 m skončila domácí favoritka Eva Kubíčková nakonec na 2. místě za Adélou Novotnou z Jablonce a Lucie Mičunková si doběhla pro bronzovou medaili. V tyči dorostenců si Jiří Novotný vylepšil osobní rekord o 6 cm, když skočil 408 cm a obsadil tak 5. místo. Vrcholem dne byli závody štafet na 4×100 m. Štafeta domácích dorostenek ve složení Kubíčková, Eichlerová, Niebauerová a Mičunková doběhla v novém oddílovém rekordu 47,50 s a získali stříbrné medaile. Dorostenecká štafeta ve složení Nevrla, Sládek, Šalman a Horák pak krásně zakončila druhý závodní den, když  doběhli na 1. místě v čase 42,75 s a stanovili tak nový dorostenecký rekord klubu.

Poslední den mistrovství foukal poměrně silný vítr, který nepřál především sprintérům v běhu na 200 m. Vojtěch Horák skončil ve finálovém běhu dorostenců na 6. místě a ve finále běhu na 400 m skončil Jan Šalman těsně na 4. místě. Z domácích vrhačů nejlépe dopadli Karolína Morbitzerová a Jakub Héža. Karolína získala stříbro v hodu diskem a Jakub zase stříbro ve vrhu koulí, kde si zlepšil osobní rekord na 18,48 m. Jakub pak ještě bojoval o medaile taky mezi diskaři, nakonec ale bohužel skončil na 4. příčce. Ve skoku vysokém měl ambice na medaile vícebojař Jonáš Pospíšil, ale pár týdnů před závodem bojoval s lehkým zraněním a tak překonal laťku jen ve výšce 1,99 m a to v silné skokanské konkurenci na medaili nestačilo. Eva Kubíčková poslední den přidala do sbírky medailí ještě bronzovou z běhu na 200 m, kde si v rozběhu vytvořila nový osobák 24,81 s. Ve štafetách na 4×400 m, které byly závěrečným závodem šampionátu, ještě překvapili olomoučtí dorostenci Jakob, Hroch, Horák a Šalman, když doběhli na 3 místě. 

Domácí klub reprezentovali mezi tyčkaři také Taťána Dobešová, Eliška Henklová a Jiří Zedník. Ve skoku dalekém Kryštof Sládek a Jan Mautner, který se zúčastnil také rozběhů na 100 m stejně jako sprinteři Justin Dutelly a Daniel Nevrla. Na dlouhých tratích bojovali krom Michala Hrocha i Martin Gogela, Veronika Lavrinčíková a Zdena Štěpánková. V sektoru skoku vysokého byli k vidění Veronika Eichlerová, Karolína Blaťáková a Miloš Palla.

Kompletní výsledky zde