Olomoučtí atleti na Czech Open 2019 + foto

V Olomouci proběhl 16. – 17. srpna 2019 mezinárodní mítink zdravotně postižených sportovců Czech Open, jehož součástí bylo také Mistrovství České republiky zdravotně postižených sportovců. I přes velkou konkurenci vybojovali na domácí půdě naší atleti celkem 22 cenných kovů a získali 9 titulů Mistra České republiky.

(na stupních vítězů zleva Michal Rotter a Dušan Ščambura)

Velice úspěšný byl Martin Kukla, který získal hned dvě zlaté medaile a to v hodu oštěpem a ve vrhu koulí. Dušan Ščambura vybojoval zlato v hodu oštěpem a stříbro v hodu diskem. Pro další zlato si doběhl Jan Moštěk v běhu na 400 m. Sběratelkou stříbrných medailí se stala Lenka Hornová, která skončila druhá v hodu diskem, ve vrhu koulí, v běhu na 100 m a v běhu na 200 m. Nejzkušenější olomoucká závodnice Eva Kacanu vybojovala stříbro ve vrhu koulí a v hodu diskem. Michal Rotter pak přidal dvě stříbrné medaile v hodu oštěpem a ve vrhu koulí a jednu bronzovou v hodu diskem. Další bronzové medaile vybojovali ve vrhu koulí Ivana Drapová a Dalibor Cásek, v hodu míčkem Evča Kvapilová, Jana Hycová a Karolína Stratilová, Adélka Sekyrová v hodu kuželkou, Libor Darmovzal v hodu oštěpem a v běhu na 50 m také Martin Přichystal. Benjamínkem těchto závodů byla Nela Šudřichová, která získala bronz v disku a 6.místo ve vrhu koulí. Mítinku se zúčastnil i olomoucký závodník Lukáš Kunc, který soutěžil ve vrhu koulí a v hodu diskem. Bohužel ale žádný cenný kov nevybojoval.

Celkově ovšem naši atleti předvedli skvělé výkony a proto jim moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu.

Výsledkový servis

Fotogalerie