XIV. ročník Hanácké laťky

Ve čtvrtek 19. září 2019 se konal na Horním Náměstí v Olomouci již 14. ročník tradičního výškařského mítinku Hanácká laťka. I letos se do Olomouce sjela česká skokanská špička v čele s Martinem Heindlem a i přes chladnější počasí převedli závodníci pěkné výkony.

Mítink zahájila v 10 hodin Malá laťka žactva. Mezi mladšími žáky zvítězili Anna Marie Lochmanová výkonem 145 cm a Samuel Polák výkonem 150 cm. Mezi staršími žáky dominovali Alena Levková (159 cm) a Tomáš Jurášek (165 cm).

Alena Levková

Ve 13 hodin navázal na žáky závod můžů B, který ovládl Martin Trybula z Vítkovic výkonem 195 cm a zajistil si tak účast v „ačkové“ soutěži. Na druhé příčce skončil brněnský Libor Škobránek (189 cm) a na počet nezdařených pokusů obsadil třetí místo domácí závodník Filip Samuel  také za výkon 189 cm.

Muži B

V 15 hodin pak dorazily na Horní náměstí hvězdy hlavní soutěže a k překvapení olomouckých diváků byl po loňském ukončení kariéry představen také Jaroslav Bába, držitel bronzové olympijské medaile z Athén a několikanásobný vítěz Hanácké laťky. I přes nepříznivé vyhlídky co se týče počasí, se nakonec déšť olomouckému náměstí vyhnul a závodníci tak mohli pěkně v „suchu“ zahájit soutěž.

Marek Bahník

Nejvýše se podle očekávání dostal favorit soutěže Martin Heindl z TJ Dukly Praha, když překonal laťku ve výšce 211 cm. Druhý skončil Marek Bahník z Hradce Králové, který jako jediný s Martinem Heindlem překonal ještě 208 cm. Předchozí výšku, tj. 205 cm, zdolali čtyři závodníci a tak se pořadí muselo dělit podle počtu nezdařených pokusů. Třetí místo tak nakonec obsadil Matyáš Dalecký z Kolína, který 205 cm překonal na první pokus. Čtvrtou příčku pak obsadil Jaroslav Bába, protože 205 cm zdolal až na druhý pokus. Páté místo bral Ondřej Vodák VSK Univerzity Brno a šestý skončil Josef Adámek z AK Škoda Plzeň.

Vítěz Martin Heindl z TJ Dukla Praha

Kompletní výsledky zde