20. ročník Vánočního vrhačského mítinku

V sobotu 14. prosince 2019 proběhl v olomoucké atletické hale 20. ročník tradičního vrhačského mítinku.Závod zahájila již tradičně v ranních hodinách kategorie zdravotně postižených atletů a večer ho pak uzavřel hlavní závod mužů. Do Olomouce se v sobotu celkem sjelo přes sedmdesát závodníků.

Zprava Obrová, Kacanu, Marcaníková

V kategorii zdravotně postižených zvítězila mezi ženami domácí Eva Kacanu výkonem 5,38 m. Druhá skončila Miroslava Obrová a třetí Anna Marcaníková. V mužské kategorii obsadil první místo Aleš Kisý výkonem 7,70 před Stanislavem Náčinem a Dušanem Ščamburou.

Zprava Náčin, Kisý, Ščambura

Z mladšího žactva si nejcennější kovy odnesli Klára Mozgvová ze Zlína za 10,28 m a Jan Fiala z Atletiky Slavkov u Brna za 12,72 m.

Ze starších žákyň dopadla nejlépe Klára Klonová z PSK Olymp Praha (10,07 m) a ze starších žáků pak David Proske z SSK Vítkovice (12,88 m).

Závod dorostenek s přehledem vyhrála Katrin Brzyszkowská (15,30 m) z SSK Vítkovice před domácími závodnicemi Karolínou Morbitzerovou (12,78 m) a Barborou Héžovou (10,64 m).

Zprava Morbitzerová, Brzyszkowská, Héžová

V kategorii juniorek obsadila první příčku Blanka Tomášková z Uherského Hradiště za 12,24 m a kategorie žen se zúčastnila jediná závodnice a to domácí Lenka Hornová (8,90 m).

Blanka Tomášková přebírá věcné ceny od ředitele mítinku

Dorosteneckou i juniorskou kategorii s přehledem ovládl Karel Šula z TJ Lokomotiva Břeclav. Mezi dorostenci zvítězil za 17,84 m a mezi juniory pak 6 kg vážící kouli poslal na vzdálenost 15,81 m.

Dorostenec Karel Šula zvítězil také v kategorii juniorů

V hlavní závodě zvítězil Tomáš Vilímek z TJ Spartak Třebíč výkonem 17,23 m. Druhý skončil Petr Plašil z Hradce Králové za 13,81 m a třetí příčku obsadil Bohumil Šimek z Trutnova výkonem 13,21 m.

Vítěz závodu mužů Tomáš Vilímek se připravuje na svůj pokus

Kompletní výsledky

Výsledky zdravotně postižených

Fotogalerie