Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

V sobotu 1. února 2020 proběhlo v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska starších žáků a žákyň.Do moravskoslezské metropole odcestovalo v sobotu ráno celkem 21 olomouckých závodníků. Naši atleti vybojovali dvě medailová umístění a pak dalších devět umístění do desátého místa.

První medaili pro Olomouc získala Anička Stejskalová, která skončila druhá ve skoku vysokém za výkon 155 cm.

Anička Stejskalová

 

Druhou stříbrnou medaili pak přidala Eliška Zelová, která postoupila do finálového běhu na 60 m překážek v čase 9.25 s. Ve finále jí pak čas 9.30 s nestačil na první Alici Drozdovou z Přerova, která zvítězila v čase 9.13 s.

 

Eliška Zelová

V běhu na 60 m se probojovali do finálových běhů Jan Mikeš (8.) a Sofia Delprete (6.). Anička Lochmanová skončila 5. ve skoku vysokém. V běhu na 1500 m nechybělo na medailová umístění moc Filipovi Coufalovi (6.) ani Haničce Skácelové (5.). Vlastimil Šnobl skončil v běhu na 300 m na celkové desáté příčce a stejně se umístil taky Jan Mikeš ve skoku dalekém. Eliška Zelová pak ke stříbrné medaili přidala ještě 7. místo ve skoku dalekém a byla také součástí štafety v běhu na 4×200 m ve složení Zelová, Begová, Delprete, Kozáková. Dívkám chyběly jen dvě desetiny sekundy na to, aby ve štafetě vybojovaly bronzové umístění.

Nicméně dvěma medailistkám gratulujeme a ostatní závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a přeje jim mnoho úspěchů na dalších závodech!

Kompletní výsledky zde