Dorostenci stříbrní na Mistrovství ČR družstev

V sobotu 3. října se v Jablonci nad Nisou konalo Mistrovství České republiky družstev dorostenců a dorostenek.

Družstvo olomouckých dorostenců se na šampionát probojovalo poměrně hladce a po posledním kole soutěže Moravy a Slezska odjelo do Jablonce se silnými ambicemi na medailové umístění.

Začátek byl pro kluky velice slibný. Prvních 5 bodů získali ve skoku dalekém sedmý Karel Brychta a desátý Jiří Novotný. Také další skokanské disciplíny přinesly důležité body. V sektoru skoku vysokého posbírali úctyhodných 27 bodů Lukáš Vajda, Matěj Háp, Benedikt Lochman a opět Jiří Novotný. Jirka dále vybojoval vítězství a tedy 11 bodů ve skoku o tyči za 450 cm. Další dva tyčkaři Jiří Zedník a Benedikt Lochman bohužel nezdolali ani svou základní výšku, ale cenných 6 bodů získal nad očekávání Matěj Kelnar, který si vylepšil své osobní maximum na rovné 4 metry.

Jiří Novotný

Velice úspěšné pak byly pro olomoucký tým sprinterské disciplíny 100 m, 200 m a 400 m. V běhu na 100 m se probojovali do finálových běhů hned tři závodníci AK Olomouc a všichni tři v nich bodovali. Vojtěch Horák zvítězil v „áčkovém“ finále a získal tak 11 bodů a Ondřej Fojt a Karel Brychta přidali dohromady ještě 3 body ve finále „B“. V běhu na 200 m bodovala stejná trojice hochů a posbírali na této distanci celkem 16 bodů. V běhu na 400 m se olomouckým také velmi zadařilo, když Jan Šalman doběhl v novém sezónním maximu 50,51 s šestý, Benjamin Jakob také v novém osobním maximu 50,81 s osmý a poslední bod vybojoval Michal Hroch, který si svůj „osobák“ vylepšil na 51,75 s.

Vojta Horák vítězí ve finále běhu na 100 m

První zaváhání přišlo v běhu na 110 m překážek, kde byl diskvalifikován Jan Bartoň a družstvo tak přišlo o téměř jisté body z této disciplíny. Honza si pak alespoň doběhl pro 4 body v běhu na 300 m překážek, kde mu sekundoval a jeden bod přidal také Jan Šalman. Michal Haluzík a Filip Coufal získali dohromady pěkných 13 bodů, když si oba na 2000 m překážek zaběhli nové osobní rekordy a to 6:51,79 min a 6:59,88 min.

Michal Haluzík v běhu na 2000 m překážek (č. 154 Filip Coufal)

V dalších vytrvaleckých disciplínách vybojovali celkem 23 bodů Michal Hroch, Marek Künstler, Jan Šalman a Adam Neudörfler v běhu na 1500 m, dalších 15 bodů Tomáš Přidal a Marek Janák v běhu na 3000 m a 4 body navíc přispěl Bedřich Zahradník v běhu na 800 m.

Michal Hroch, Marek Künstler a v pozadí Jan Šalman

Ve vrzích, které byli pro Olomouc nejslaběji obsazenou disciplínou, nasbíral celkem 15 bobů Daniel Matušík a před štafetovými běhy tak měli olomoučtí dorostenci ještě stále pomyšlení i na celkové prvenství na šampionátu, protože na první TJ Jiskru Otrokovice ztráceli jen 11 bodů. Bohužel však nejsilnější štafetě Atletického klubu Olomouc nevyšla jedna z předávek a byla tak hned v prvním běhu na 4×100 m diskvalifikována. V další běhu sice štafeta „B“ ještě vybojovala 6 bodů, ale ani to a ani dalších celkem 16 bodů ze štafet na 4×400 m už olomouckým dorostencům na Otrokovice nestačilo. Poměrně zklamaní chlapci se tak mohli radovat „pouze“ ze stříbrné příčky.

Avšak i to je na Mistrovství České republiky velký úspěch a kluci by neměli věšet hlavy! Patří jim zasloužená gratulace ke stříbrným medailím a také pochvala za skvělé výkony, které předváděli po celou letošní sezónu!

Družstvo dorostenců na stupních vítězů

Kompletní výsledky