Ve Smetanových sadech zvítězili favorité

Za chladného počasí se v neděli 29.3.2015 na kolonádě Smetanových sadů uskutečnil 49. ročník “Olomoucké dvacítky“ ve sportovní chůzi. Hlavním závodem byla chodecká desítka, která byla současně předkolem pro atletickou extraligu mužů a žen a pro I. a II. ligu mužů.

Přes nepříznivé podmínky se pořadatelům z AK Olomouc zaregistrovalo celkem 103 chodců všech kategorií. V chůzi na 3 km nastoupilo na startovní čáru celkem 30 chodců a vítězství si na Slovensko odvezl v žákovské kategorii Kubiš z AK Spartak Dubnica n/V časem 14:51 min. Ze stejného oddílu byla v ženské kategorii nejrychlejší žákyně Burzalová časem 15:58 min. Na 3 km trať se vydal rovněž olomoucký veterán Václav Dostalík (75), účastník všech dosavadních 49 ročníků, který tuto trať zvládl za 22:52 min.

Do hlavního závodu na 10 km nastoupilo celkem 68 chodců a chodkyň. Závod mužů vyhrál Gdula Lukáš z Hvězda SKP Pardubice časem 42:42 min, před Pavlem Schromem z VSK Univerzita Brno (43:29 min) a loňským vítězem na této trati Michalem Morvayem z Hvězda SKP Pardubice (43:31 min). Za neúčasti naší nejlepší chodkyně Anežky Drahotové, která tentokrát dala přednost pražskému Sportisimo půlmaratonu, si vítězství v Olomouci vybojovala Lucie Palentová z PSK Olymp Praha časem 46:04 min. O první ligové body do soutěže družstev pro olomoucký oddíl se postaral veterán Rosťa Kovář, který došel do cíle v čase 1:04:56 min.