XVII. roč. Hanáckého půlmaratonu

Dalším závodem VC vytrvalců Olomouckého kraje 2017 byl v sobotu 22.4.2017 XVII. ročník Hanáckého půlmaratonu. Celkem 110 běžců všech kategorií nepřišlo bojovat jen o body do tohoto běžeckého seriálu, ale i o tituly mistra Moravy a Slezska v půlmaratonu.

DSC_9551 VC Han. pulmaraton 2017

Závod měl tradičně start a cíl na atletické dráze TJ Lokomotiva Olomouc a samotný závod probíhal na sedmi okruzích v Bezručových sadech s průběhem na běžecké dráze, kde byla rovněž občerstvovací stanice. Po startu se velmi brzo odpoutal od čela běžeckého peletonu loňský vítěz brněnský Daniel Roško, který získal dosti značný náskok, který však neudržel a v závěru závodu pro křeč odstoupil. Příležitosti se chopili jeho pronásledovatelé z kategorie mužů 40-49 let Tomáš Blaha z AK ASICS Kroměříž a Josef Sedláček z AK Kroměříž. Svižně běžící Blaha nakonec zvítězil velmi pěkným výkonem 1:13:51 hod. Sedláčka ještě předběhl Milan Merva z Menu Gold z kategorie mužů do 39 let s časem 1:15:24 hod. a Sedláček skončil třetí s časem 1:16:16 hod. V kategorii žen byla výraznou osobností Petra Kamínková, která v poslední době prokazuje velmi dobru formu. Po Vinařském půlmaratonu, kde získala již pátý titul mistra ČR, zvítězila bezpečně rovněž v Hanáckém půlmaratonu, kde časem 1:22:24 hod. překonala nejen dosavadní rekord na této trati (1:23:13 hod.), ale také se mohla těšit z titulu Mistra Moravy a Slezska. Druhá do cíle doběhla vítězka kategorie žen do 39 let Kristýna Chmelková z TJ LIGA 100 Olomouc časem 1:36:30 hod. a třetí místo vybojovala Svatava Karafiátová z Olomouce z kategorie žen 40-49 let časem 1:38:59 hod.