Velká cena Olomouce

V pondělí 8. května 2017 proběhne na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Olomouc tradiční mítink Velká cena Olomouce. Součástí tohoto závodů je také Malá cena Olomouce žactva, která je současně nominačním závodem na Letní Olympijské hry dětí a mládeže.

Přímý přenos můžete sledovat od 10:00 zde.

VCO_2013_2

Na základě přihlášek pořádající klub AK Olomouc nikoho nevyškrtnul.
Seznam přihlášených závodníků – zde

Malá cena začíná v 10:00 a Velká cena ve 13:15 výškou mužů.

Propozice – zde

Tradiční již 46. ročník se uskuteční v roky neměnném termínu 8.5. Muži se utkají v 11 disciplínách a ženy budou usilovat o ceny v 9 disciplínách. Pro olomoucké diváky a příznivce atletiky určitě budou zajímavé disciplíny, kde budou usilovat o plnění limitů naši mládežničtí reprezentanti.

Skok vysoký: startovat bude halový mistr ČR v kategorii juniorů – Martin Odstrčil z domácího klubu, který má již skočeno 207 cm a jeho mužský oddílový vzor David Šutera, který letos v hale překonal 208 cm a Matyáš Dalecký – 216 cm. Martin bude usilovat o limit na Mistrovství Evropy své věkové kategorie, který je 209 cm.

Vrh koulí: především se utkají olomoučtí odchovanci, dvojnásobný bronzový medailista z Halového mistrovství Evropy Ladislav Prášil a v jeho šlépějích kráčející Martin Novák – medailista z MČR, dále stříbrný medailista z letošního halového ME Tomáš Staněk a medailisté z MČR, Jan Marcel, Tomáš Kozák, Vladislav Tuláček.
V kategorii dorostu bude usilovat o potvrzení limitu na mistrovství světa v keňském Nairobi další vrhač z líhně trenéra Viktora Znojila Jakub Heža, který bude usilovat o potvrzení limitu 18,80 m. V hale letos vrhnul již 18,92 m.

ostatní závodníci s vynikajícími výkony:
100 m – Zdeněk Stromšík – 10,32 – SSK Vítkovice
100 m – Dominik Záleský – 10,60 – AK Olomouc
disk – Marcell Jan -61,68 m
oštěp – Jaroslav Jílek – 83,70 m
výška ženy – Lada Pejchalová – 190 cm 

Malá cena Olomouce

Bude kvalifikačním závodem na LODM v Brně. Soutěžit se bude ve 28 disciplínách v kategoriích mladšího a staršího žactva. O splnění limitů na EYOF – Evropský olympijský festival mládeže budou usilovat mimo jiné tito olomoučtí reprezentanti:

Lucie Mičunková – 60 m
Natálie Kožuškaničová – 100 m
Štěpán Michalík – výška
Samuel Lawson – dálka, 110 m př.