KB Český pohár atletiky vozíčkářů

Nepříznivé počasí poněkud ovlivnilo účast  tělesně postižených v 5. kole XIX. ročníku KB Českého poháru atletiky vozíčkářů v Olomouci, kterých se nakonec registrovalo 24. Soutěžilo se ve vrhu koulí, hodu oštěpem, diskem a kuželem a do soutěže se započítával nejlepší výkon.V ženách zvítězila Kacanu (F54), která startovala pouze ve vrhu koulí a výkon 5,60 m jí však postačil na vítězství v tomto kole. Z olomouckých žen byla úspěšná  ještě Obrová, která startovala rovněž ve vrhu koulí a  výkonem 6,65 m obsadila čtvrté místo a na osmém místě skončila Sekyrová (F72) když kuželku poslala na metu 7,42.  V mužích na olomouckém tartanu zvítězil Kisý z SK Nové město n/M (F55), když nejlepší výkon podal ve vrhu koulí výkonem 7,63 m. Z borců AK Olomouc se na pátém místě umístil Ščambura (F55), který startoval ve vrhu koulí  a hodu oštěpem s nejlepším výkonem 22,11 m. Rotter (F55) v hodu oštěpem výkonem 21,58m byl šestý. V Olomouci byl rovněž překonán český rekord, o který se postarala Cuřinová (F31) z SC jÚ Praha v hodu kuželem výkonem 9,81 m.
Po pěti kolech se celkovou vítězkou XIX. Českého poháru atletiky vozíčkářů stala Kacanu z AK Olomouc a obhájila tak prvenství z předchozího roku.