Na tartanu naděloval Mikuláš

XXXV. ročník Mikulášského běhu se o sobotním dopoledni na atletické dráze Lokomotivy Olomouc neuvěřitelně vydařil, když po předchozích sněhových a deštivých dnech se 115 účastníků hlavního závodu těšilo z pěkného a slunečného počasí.

img001

Tradičně závod zahájila mládež v běhu na 400 m a 1000 m na dráze, který ukončila drobotina předškolního věku v běhu na 60 m. Všechna mládež v cíli závodu byla odměněna pamlskem od samotného Mikuláše. Pak na atletickou dráhu nastoupili vytrvalci, kteří po výkladu tratě vyběhli pro poslední body do konečného vyhodnocení XXXVII. ročníku VC vytrvalců Olomouckého kraje 2017. Na muže čekaly tři okruhy v Bezručových sadech v délce 9,2 km a ženy soutěžily na dvou okruzích v délce 6,3 km, všichni pak s průběhem na atletické dráze v každém kole a s cílem tamtéž. Po hromadném startu se po prvním kole vypracoval do čela závodu Martin Ocásek z Krnova, který s velkým náskokem zvítězil  časem 30:56 min. před druhým Martinem Kneiblem z AK Kuřim (32:00 min) a Josefem Sedláčkem z AK Kroměříž (32:17) – oba z kategorie mužů 40-49 let. V kategorii mužů 50-59 let s přehledem zvítězil Pavel Jína z LIGA 100 Olomouc časem 35:33 min. a v šedesátnicích pak  známý organizátor populárního běhu Rohálovská desítka Ondřej Němec z AK Kroměříž, který tuto trať zvládl za 38:27 min. Nevěřitelně  vysoká účast žen v Mikulášském běhu překvapila pořadatele z AK Olomouc. Na start se postavilo celkem 41 žen všech kategorií, kterým vládla vítězka kategorie žen 40-49 let domácí Petra Kamínková, která 6,3 km dlouhou trať zaběhla za 23:21 min. Kategorie žen do 39 let se stala rovněž kořistí domácí běžkyně, nadějné Veroniky Lavrinčíkové s výkonem 25:22 min. Nestárnoucí Marie Hynštová z AK Drnovice zvítězila v kategorii žen nad 50 let časem 29:14 min. V hlavním závodě pak byli odměněni první tři běžci každé kategorie Mikulášskou nadílkou a pamětní medailí.