Kamínková vítězí na Kosíři

39. ročníkem Zimního běhu přes Kosíř byl v sobotu 6.1.2018 zahájen XXXVIII. ročník VC vytrvalců Olomouckého  kraje, který má i v tomto roce rekordní počet 56 závodů všeho druhu.
VC Kosíř 2018 - Kamínková
Běh přes Kosíř přináší každým rokem běžcům nemilá překvapení a to platilo i pro tento závod. Celkem 270 přihlášených běžců vybíhalo na 9 km kros za témeř jarního počasí, aby se v průběhu závodu v lesních úsecích potýkali s velmi blátivým terénem, což se projevilo četnými pády a do cíle u tamního hřbitova ve Slatinicích dobíhali s  neuvěřitelně zablácenými maratonkami a řada z nich i špinavým oblečením. V pestrobaravném peletonu se dařilo i běžcům z AK Olomouc. Petra Kamínková z kategorie žen 40-49 let byla jednoznačně nejrychlejší a zvítězila časem 44:34 min. před svými soupěřkami z kategorie žen do 39 let Terezou Janošíkovou a Martinou Vévodovou, které zaznamenaly časy 45:54 min. a 45:58 min. Kamínková tak obhájila i loňské vítězství. V kategorii mužů zvítězil Pavel Hrdina časem 38:50 min. před loňským vítězem Martinem Poklopem z Mor. Berouna, který za vítězem zaostal o více než půl minuty (39:28). V této kategorii do 39 let předvedl dobrý výkon Martin Gogela, který ze 105 běžců doběhl na 7. místě výkonem 42:16 min.