32 medailí z MMS

O uplynulém víkendu 2.-3.2.2018 proběhlo halové Mistrovství Moravy a Slezska všech věkových kategorií. Olomoučtí atleti nasbírali celkem 13 zlatých, 10 stříbrných a 9 bronzových medailí.

Nejúspěšnějším olomouckým závodníkem, co se zisku medailí týče, byla starší žákyně Eva Kubíčková. Ta vybojovala ve sprintech hned tři zlaté medaile. V rozběhu na 60 m překážek si vylepšila osobní maximum na 8,99 s, ve finále jí pak na vítězství stačil výkon 9,05 s. V obou krátkých hladkých sprintech potěšila svého trenéra Roberta Novotného kromě zlatých medailí především skvělými časy. Ve finále na 60 m prolétla cílem v čase 7,83 s a v druhém běhu na 150 m zaskočila všechny favoritky výkonem 18,79 s. Dvě zlaté medaile vybojovala dorostenka Lucie Mičunková. Nejprve v dálce novým osobním rekordem 542 cm a potom také v běhu na 200 m časem 25,23 s. Stejný počet zlatých medailí získala ještě juniorka Michaela Gieselová. Ve finále na 60 m překážek v novém osobním rekordu 8,97 s a v dálce výkonem 552 cm.

Za zmínku stojí další skvělé výkony a osobní rekordy našich atletů. Samuel Lawson ovládl dálku dorostenců výkonem 684 cm, Michal Hroch v běhu na 1500 m žáků výrazně posunul svůj osobní rekord a zaslouženě zvítězil časem 4:24,24 min, Ben Lochman v dálce starších žáků předvedl zlatý pokus dlouhý 634 cm, ve výšce mužů posunul své osobní maximum Ondřej Tesař výkonem 200 cm. Dorostenec Jan Nicholas Adensam získal stříbrnou medaili v běhu na 1500 m výkonem 4:03.09 min, Natálie Kožuškaničová si vylepšila osobák ve finále běhu na 60 m výkonem 7,75 s, stříbrnou medaili a nový osobní rekord si přivezli také sprinteři na 60 m Matěj Namyslo v juniorech výkonem 7,09 s a Viktor Kocourek v dorostu výkonem 7,21 s. V kouli mladších žákyň vybojovala stříbrnou medaili Martina Mazurová výkonem 10,81 m a Jakub Héža v kouli juniorů zvítězil pokusem dlouhým 16,86 m.