Halové MČR žáků a žákyň tentokrát bez medaile

V pražské stromovce se o víkendu 2. - 3. března 2024 konalo halové mistrovství České republiky žáků a žákyň. Tato kategorie tak v podstatě završila tuzemskou halovou sezónu. Přestože se Atletickému klubu Olomouc nepodařil získat žádný cenný kov, většina olomouckých závodníků odjížděla z Prahy s novými osobními rekordy a několik atletů zaznamenalo pro AK Olomouc také finálové umístění.

Jedno z finálových umístění vybojovala Natálie Straková, která v koulařském sektoru předvedla vrh dlouhý 11.17 m. Tento výkon ze druhé série stačil na pěkné šesté místo. Hlavní disciplínou je pro Natálii oštěp, a tak tento výkon poukazuje na kvalitní silovou přípravu směrem k venkovní sezóně. Do finálového běhu na 800 m se kvalifikoval Mikuláš Poštulka novým osobním rekordem 2:08.53. Ve finálovém běhu se mu na tento rychlý čas navázat nepodařilo a protnul cílovou pásku na osmé pozici v čase 2:09.90. Gabriela Sovová i Aileen Kaňkovská se jakožto sprinterky na 150 m dokázaly svými časy kvalifikovat do finále B. Aileen dokonce absolvovala rozběh v novém osobním rekordu 19.23 s., ale finálový běh B pak lépe zvládla Gabriela Sovová, která doběhla v čase 19.19 s a skončila na celkovém osmém místě. Aileen doběhla v čase 19.30 s na místě desátém. Ema Borůvková nedokázala navázat na své časy z předešlých halových závodů a na 60metrovém sprintu nestlačila čas pod osm sekund. Výkon 8.03 jí zařadil na dvanáctou pozici. Poslední tři zmíněné žákyně, doplněné o Denisu Novákovou, tvořily ambiciózní štafetu na 4x200 m. Bohužel z bojů o medaile je vyřadila technická chyba, kdy si děvčata mezi prvním a druhým úsekem nedokázala předat štafetový kolík.

Děkujeme všem atletům za vzornou reprezentaci Atletického klubu Olomouc a gratulujeme k nově vytvořených osobákům.