Krajské přebory mladšího žactva ovládly olomoucké žákyně

V úterý 7. května proběhl v Hranicích krajský přebor družstev a jednotlivců Olomouckého kraje. Kromě prvního kola soutěže družstev se jednalo o nominační závod na Olympiádu dětí a mládeže.

Olomoucké žákyně se již tradičně sešly v nabitém složení a v soutěži družstev porazily veškerou konkurenci o 166 bodů. Áčko posbíralo celkem 328,5 bodu. Druhý skončil Prostějov (162 bodů) a na třetím místě skončily atletky ze Šumperka (131 bodů). Olomoucké žákyně "B" posbíraly solidních 32 bodů a umístily se na sedmé pozici. Chlapci se svými výkony probojovali na stupně vítězů. Skončili na třetí pozici s celkovým bodovým součtem 160,5 bodu. Nestačili pouze na vítězný Prostějov (199 bodů) a druhý Přerov (187 bodů).

Rozdávaly se také medaile v soutěži jednotlivců. Dívky si na krk pověsily celkem 19 medailí a chlapci 9. Rýsují se také první obrysy pro nominace na vrchol sezóny v podobě Olympiády dětí a mládeže, kterou letos hostí České Budějovice. O účast na tomto závodě bude zcela jistě usilovat i Sára Dudová. Ta se stala i nejvíce bodující členkou družstva mladších žákyň a i celé soutěže. U chlapců byl nejlépe bodujícím Členem Václav Esterka.

Všem atletům gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci Atletického klubu Olomouc.