Olomoučtí sprinteři vylepšili v Přerově dva oddílové rekordy

V neděli 1. května se v Přerově konal tradiční Přerovský pětiboj, kterého se za Atletický klub Olomouc zúčastnili Michal Haluzík a Jonáš Pospíšil. Součástí toho závodu byl také sprinterský trojboj, kterému za skvělých povětrnostních podmínek dominovali olomoučtí závodníci Vojtěch Horák, Kryštof Sládek, Benjamin Jakob a Johanka Šafářová.

Jonáš Pospíšil si v pětiboji suverénně dokráčel pro celkové prvenství a poukázal na své medailové ambice na MČR ve víceboji, když zvítězil velmi povedenými výkony hned ve třech disciplínách pětiboje. Michal Haluzík skončil za svým klubovým kolegou druhý a stanul tak poprvé na vícebojařských stupních vítězů.

V první disciplíně sprinteského trojboje, běhu na 60m, zvítězil Vojta Horák v novém osobním rekordu časem 6,88s a stanovil tímto výkonem také nový oddílový rekord. Zdatně mu sekundovali na druhém a třetím místě Ben Jakob (7,08s) a Kryštof Sládek (7,30s). Johanka Šafářová, věkem ještě žákyně, obsadila v ženské kategorii druhé místo ve výborném osobním rekordu 7,79s.


Toto pořadí olomouckých sprinterů se podobně opakovalo také v běhu na 100 a 200 metrů. Vojta si na „stovce“ doběhl pro prvenství v čase 10,79s, čímž zaostal o 1 setinu sekundy za osobním rekordem. Druhý Ben si vytvořil časem 11,22s nový osobní rekord a třetí finišoval Kryštof časem 11,41s. Johanka zvítězila mezi ženami v čase 12,19s, ale osobní rekord ji bohužel odvál vítr o nepovolené hodnotě 2,7m/s.

Závěrečná dvoustovka potvrdila dominanci našich závodníků v tomto závodě. Všichni olomoučtí atleti si vytvořili osobní rekordy. Vojta časem 21,92s, Ben 22,37s, Kryštof 22,81s a Johanka 25,03s, čímž vytvořila také nový oddílový rekord. Navíc celkové bodové součty Vojty (2724 bodů) a Johanky (2714bodů) jsou ve sprinterském trojboji také novými oddílovými rekordy.

Všem atletům k vytvořených rekordům a pěkným výkonům gratulujeme, stejně tak jako jejich trenérům Aleši Prudilovi a Jirkovi Novotnému.

Kompletní výsledky zde