Český pohár Atletika ČATHS 2019 – foto

V neděli 6. října 2019 proběhlo v Olomouci poslední kolo Českého poháru Atletiky ČATHS.

V sobotu 5. října 2019 se v Praze konalo Mistrovství České republiky družstev starších žáků a žákyň.Družstvo olomouckých žáků vybojovalo v nabitém finále soutěže družstev bronzové medaile. Nejlépe bodujícími žáky se za celou sezónu stali Roman Todorov (96 b.), Šimon Kika (94 b.) a Benjamin Jakob (92,75 b.).

Zpravodaj družstva

Bodování

Kompletní výsledky

V neděli 6. října 2019 proběhlo v Olomouci poslední kolo Českého poháru Atletiky ČATHS. I přes chladnější podzimní počasí se sešlo 30 závodníků, aby  překonali sami sebe a svá osobní maxima a mnozí tak ukázali, že jsou připraveni na nadcházející Mistrovství světa, které se koná v listopadu ve Spojených Arabských Emirátech. Proběhl také vložený závod našich nejmladších atletů v hodu kriketovým míčkem. Zúčastnila se ho mimo jiné desetiletá domácí závodnice Nikola Sýkorová, která  vybojovala svou první zlatou medaili v této disciplíně.

Foto

Výsledky

Celkové výsledky ČP

V sobotu 28. září 2019 se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky družstev dorostenců a dorostenek a v Plzni Mistrovství České republiky družstev juniorů a juniorek.Olomoučtí dorostenci dovezli z Ostravy stříbrné medaile, když skončili druzí za první ASK Slavia Praha a před třetími Vítkovicemi.

Nejvíce bodů na mistrovství získal pro náš klub Milan Haborák (22 bodů), který zvítězil jak ve vrhu koulí, tak v hodu diskem. 14 bodů pro AK Olomouc zajistil Jan Šalman vítězstvím v běhu na 300 m př. a třetím místem v běhu na 400 m. Navíc také přidal cenné body jako součást „áčkové“ štafety na 4×400 m (Grégr J., Adensam J., Hroch M., Šalman J.), která skončila druhá. Další sprinter Vojta Horák získal 12,5 bodu za druhé místo v běhu na 200 m a za šesté místo v běhu na 100 m.

Družstvo olomouckých dorostenek skončilo na pěkném pátém místě jen o tři body za čtvrtým A.C TEPO Kladno. Na třetí TJ LIAZ Jablonec jim scházelo třicet šest bodů. Nejlépe bodující atletkou olomouckého klubu se ve finále stala Lucie Mičunková, před Andreou Švecovou a Karolínou Morbitzerovou.

Junioři svedli v Plzni dramatický boj o medaile, který rozhodly až v úplném závěru štafety na 4×400 m. V těch olomoučtí závodníci urvali cenné body a skončili na celkovém druhém místě. Nejvíce ve finále podržel družstvo juniorů Patrik Dömötör, který zvítězil v běhu na 400 m, v běhu na 110 m př., skončil druhý v běhu na 400 m př. a ještě výrazně pomohl oběma štafetám ke druhému místu. Dalšími výborně bodujícími závodníky pak byli František Buba, Kryštof Pospíšil a Jakub Héža.

Zpravodaj dorostenek + bodování

Zpravodaj dorostenců + bodování

Zpravodaj juniorů + bodování

Foto

Kompletní výsledky dorost

Kompletní výsledky junioři

Úspěšný rok má za sebou bývalý československý reprezentant ve sportovní chůzi a dodnes stále aktivní člen Atletického klubu Olomouc Václav Dostalík. Zúčastnil se vrcholných veteránských světových a evropských soutěží a svoji sbírku obohatil dalšími třemi medailemi.

V březnu v polské Toruni na 8. Veteránském mistrovství světa v halové atletice startoval na chodeckém závodě na 10 km, který probíhal v přilehlém parku vedle moderní haly. V kategorii 70+ za účasti 43 startujících vybojoval, jako součást tříčlenného družstva spolu s českými chodci Vladimírem Kánským a Stanislavem Markem, bronzovou medaili za čas 3:36:28 hod.
V září pak Václav Dostalík odjel do italských Benátek, kde se za účasti 57 států a více než 4.000 startujících uskutečnilo Mistrovství Evropy veteránů v atletice na dráze. Česká výprava v počtu 107 členů mužů a žen si domů odvezla úctyhodný počet 51 medailí – z toho 11 zlatých. Olomoucký chodec tentokráte startoval v chůzi na 5.000 m na dráze, kde obsadil 6. místo časem 41:41:27 min. a dále na chodeckých tratích 10 km a 20 km. V Itálii se rovněž dařilo v soutěži družstev, kde na 20 km okruhu spolu se Zdeňkem Gonsiorovským (1941), Stanislavem Markem (1942) získal stříbrnou medaili. Ve stejném složení pak pro českou výpravu vybojovali bronzovou medaili. V individuální soutěži v chůzi na 20 km byl Václav Dostalík (1940) devátým časem 2:52:09 hod. a na 10 km se umístil na 13. místě časem 1:15:00 hod.