Olomoučtí atleti na Czech Open 2020

V pátek a sobotu 21. – 22. srpna proběhlo v Olomouci již tradiční Mezinárodní Mistrovství  České republiky v atletice tělesně postižených Czech Open 2020. Domácí atleti vybojovali na domácí půdě celkem 25 cenných kovů a 6 titulů Mistra ČR.

Nejúspěšnějším atletem se stal Dušan Ščambura, který získal hned dva tituly Mistra ČR a to v hodu oštěpem a ve vrhu koulí a navíc přidal ještě bronz v hodu diskem. Další dvě zlata přidal na domácí půdě také sprinter Jan Moštěk a to v běhu na 200 a 400 m.

Jan Moštěk

Nestárnoucí olympijská vítězka ve vrhu koulí Eva Kacanu vybojovala hned dvě stříbra a to nejen v kouli ale také v hodu diskem. Další stříbro přidal ve své kategorii Michal Rotter ve vrhu koulí a do sbírky si přidal také bronz z hodu oštěpem. Naopak to měl ve své kategorii stojících zase Martin Kukla, kterému o centimetr uniklo stříbro ve vrhu koulí, ale v hodu oštěpem už si ho nenechal vzít.

Dušan Ščambura a Michal Rotter

V hodu oštěpem přidali stříbrnou a bronzovou placku Lenka Hornová a Nela Sudřichová. V hodu kuželkou zase získala stříbro Adéla Sekyrová a bronz Jana Hycová. V hodu diskem pak přidal poslední cenný kov Filip Vartoň, který skončil na druhém místě. Mistrovství se zúčastnili také Ivana Drapová (koule, disk) a Lukáš Kunc (disk). Oběma sice uniklo umístění na medailových pozicích, nicméně skončili ve svých disciplínách na pěkném pátém místě.

Lenka Hornová

Zastoupení měl Atletický klub Olomouc také v mládežnických kategoriích, kde Nikola Síkorový dosáhla na zlato v jízdě na 50 m a bronz v hodu míčkem. Dominik Churý naopak vybojoval v míčku zlatou medaili a přidal dvě stříbrné v běhu na 100 m a v hodu oštěpem. Vojtěch Utíkal skončil ve své kategorii také druhý v běhu na 100 m a v hodu míčkem. Další stříbro pak získal v běhu na 100 m Ondra Lakomý a bronz Martin Přichystal.

Kompletní výsledky zde
Fotogalerie zde


V pátek a sobotu 21. – 22. srpna proběhlo v Olomouci již tradiční Mezinárodní Mistrovství  České republiky v atletice tělesně postižených Czech Open 2020.


V pátek a sobotu 21. – 22. srpna proběhlo v Olomouci již tradiční Mezinárodní Mistrovství  České republiky v atletice tělesně postižených Czech Open 2020. Zdůvodu epidemie Covidu-19 byla značně omezena účast mezinárodních závodníků a šampionátu se tak zúčastnilo pouze 165 atletů z České republiky, Slovenska a Německa. I přes vysoké teploty padlo mnoho osobních rekordů  a ve dvou případech byl dokonce překonán český národní rekord a to ve vrhu koulí, kde se o něj postarala Anna Marcaníková výkonem 4,42 m a v hodu kuželkou, kterou poslal paralympijský medailista Radim Běleš na vzdálenost 28,99 m.

Kompletní výsledky zde
Fotogalerie zde


VŠICHNI ÚČASTNÍCI CZECH OPEN 2020 PŘI PREZENTACI PŘEDLOŽÍ VYPLNĚNÉ ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ!

KE STAŽENÍ PDF
KE STAŽENÍ WORD


Fotografie z letního dětského soustředění v Nesměři, které se konalo 8. – 15. srpna.


Vážení sportovní přátelé, níže si můžete stáhnout předběžný časový pořad Czech Open 2020, které se koná 21.-22. srpna. Berte prosím na vědomí, že jednotlivé časy se ještě mohou změnit.

Časový pořad zde


V sobotu 15. srpna se konal závod Ostrava Cup 2020, kde nechyběli ani naši závodníci ze sekce zdravotně postižených sportovců.

Michal Rotter závodil v Ostravě v hodu oštěpem (21,38 m) a vytvořil si nový osobák v hodu diskem 20,09 m.

Vlevo Michal Rotter

Dále se Ostrava Cupu zúčastnil Filip Vartoň také v hodu diskem (13,22 m), Eva Kacanu ve vrhu koulí (5,54 m) a v hodu diskem (10,21 m) a Adéla Sekyrová, která si vytvořila nové osobní maximu 10,41 m v hodu kuželkou a disk poslala do vzdálenosti 3,75 m.

Adéla Sekyrová

Kompletní výsledky zde

Dále se tuto sobotu konala také olomoucká zastávka Run Tour 2020, které se stejně jako loňský rok zúčastnil náš atlet ze sekce zdravotně postižených Dušan Ščambura. Trať měřící 5 km zajel v čase 27:54 min., což znamená ještě rychlejší čas než loni a také umístění do 200 míst mezi zdravými běžci. Dušan jel letošní ročník jako ambasador automobilky Toyota, která k jeho závodu natočila krátké video. Odkaz najdete zde.


Dear friends,

due to different situation of current COVID-19 pandemic lockdown in different countries and related travel difficulties, Organization Comitee of Czech Open 2020 decided to invite athletes to compete virtually.

Virtual competition will be open for all throwing (shot put, discus, javelin and club) and jumping events (long jump) for all classes.

Entry is free and all participants will receive competition certificate CZ_Open2020 and free entry for Czech Open 2021.

Best three competitors in each event in female and male category will receive 50 % discount on accommodation and food for Czech Open 2021. Three best male and female performances across all events will receive official T-shirt of Czech Open 2020. Results will be accessed by Raza point score system.

For those interested please fill out registration form at following link until Friday 28 August 2020:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSsmAhJrTzIOVA-XqrDX4-vGgHP07rDxAlIe1IWjFIvrt_mA/viewform?usp=sf_link

You can read through detailed instructions on how to take part in the virtual competition here.

We will be happy to enable all competitors to take part in Czech Open at least virtually this year and to host you in Olomouc next year.

In case of any questions, please do not hesitate to contact us on: czechopen@hotmail.com

We hope to see you soon and we wish you all luck in personal and sport life.

On behalf of Organization Comitee of Czech Open 2020

Pavel Vrzala, 00420-608033120


Vážení sportovní přátelé,

Czech Open 2020 se už blíží a my Vám nabízíme informační bulletin. Můžete zde najít nové informace o Vaší dopravě, hotelech, stravování a akreditaci. Doufáme, že to bude snazší pro Vaší orientaci v našem městě.

BULLETIN KE STAŽENÍ ZDE


V sobotu 8. srpna startovali naši para-atleti na Velké ceně městě Pardubic, kde i přes vysoké srpnové teploty vybojovali řadu cenných kovů.
Mítinku se zúčastnili naši členové, kteří jsou zároveň také reprezentanty ČR a to v počtu 1 žena a 5 mužů a ani jeden startující neodjel bez medaile.
Adélka Sekyrová si vylepšila své letošní osobní maximum v hodu kuželkou na 9,66 m a tím vybojovala stříbro.

Adélka Sekyrová

Honza Moštěk si vyběhal 2x zlato a to v bězích na 100  (14,22 s) a 200 m (28,53 s). Další zlato vybojoval Dušan Ščambura a to ve vrhu koulí (7,68 m) a hodu oštěpem (22,60 m).
Stříbro v hodu oštěpem vybojoval Michal Rotter (20,08 m) a Martin Kukla (33,27 m), bronz v hodu diskem vybojoval Michal Rotter (17,53 m) a Filip Vartoň (12,18.m). Martinovi utekl bronz ve vrhu koulí o 1 cm, ale i tak si dal své letošní osobní maximum 10,08 m.
 
Všem moc gratulujeme.