Mistrovství ČR žáků a žákyň

Od pátku 20. do neděle 22. září se v Kolíně konalo Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze.V pátek odpoledne zahájily tažení za medailemi Martina Mazurová a Klára Klonová, když obě postoupily z prvního místa své kvalifikace hodu diskem do finále. Večer pak úspěšně završili první závodní den žáci Fojt, Kremel, Jakob a Kika, kteří získali stříbrné medaile ve štafetě na 4×60 m (27,75 s).

Stříbrná štafeta v běhu na 4×60 m

V sobotu se konala kvalifikace skoku vysokého žákyň, kterou bez větších problémů prošla olomoucká Alena Levková. Martina Mazurová postoupila z kvalifikace vrhu koulí opět z prvního místa. Později ve finále hodu diskem vybojovala druhé místo v novém osobním 38.27 m. Vítězství ve stejné disciplíně urvala Klára Klonová výkonem 40.22 m.

Stříbrná Martina Mazurová a zlatá Klára Klonová

V neděli vybojovala Alena Levková ve finále skoku vysokého bronz za výkon 165 cm a olomoucké medailové tažení pak uzavřela Martina Mazurová zlatou medailí z vrhu koulí za výkon 13.36 m.

Bronzová Alena Levková

Martina Mazurová a Klára Klonová si navíc zajistili nominaci do reprezentačního výběru na Mezistátní utkání Česka, Chorvatska, Slovenska, Slovinska a Maďarska, které se koná 28. září ve slovinském městě Ptuj.

Martina Mazurová a Klára Klonová s trenérem Viktorem Znojilem (druhý zleva)

O cenné kovy také bojovali další olomoučtí atleti. Překážkáři Roman Todorov, Patrik Kremel a Eliška Zelová se rvali o nejvyšší příčky od rozběhů až po finálové běhy. Roman skončil sedmý ve finále běhu na 100 m překážek (14,26 s v semifinále) a Patrik jedenáctý v běhu na 200 m překážek (28,25 s v rozběhu). Elišce Zelové v běhu na 100 m překážek jen o desetinu unikl postup do semifinále. I vytrvalci na dlouhých tratích bojovali o co nejlepší umístění. Marek Künstler skončil čtvrtý v běhu na 1500 m v čase 4:20,57 a Nicola Mikulková zase desátá v běhu na 1500 m př. V běhu na 800 m Benjamin Jakob skončil ve finále šestý v čase 2:05,68 a Bedřichu Zahradníkovi ani Michalu Haluzíkovi se nepodařilo do nabitého finále dostat. Matěj Kelnar překonal o tyči laťku ve výšce 350 cm a získal tak šesté místo. Z výškařů dopadla po bronzové Levkové nejlépe Anička Stejskalová, když za nový osobní rekord 162 cm skončila na šesté příčce. Matěj Háp vybojoval ve finále jedenáctou příčku (174 cm v kvalifikaci) a Adamovi Tomáškovi 164 cm nestačilo na kvalifikaci do finále.

Anička Stejskalová s Eliškou Zelovou

Všem medailistům gratulujeme a všem naším zúčastněným atletům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Kompletní výsledky zde