Dvě olomoucká družstva stříbrná na Mistrovství ČR

V sobotu 28. září 2019 se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky družstev dorostenců a dorostenek a v Plzni Mistrovství České republiky družstev juniorů a juniorek.Olomoučtí dorostenci dovezli z Ostravy stříbrné medaile, když skončili druzí za první ASK Slavia Praha a před třetími Vítkovicemi.

Nejvíce bodů na mistrovství získal pro náš klub Milan Haborák (22 bodů), který zvítězil jak ve vrhu koulí, tak v hodu diskem. 14 bodů pro AK Olomouc zajistil Jan Šalman vítězstvím v běhu na 300 m př. a třetím místem v běhu na 400 m. Navíc také přidal cenné body jako součást „áčkové“ štafety na 4×400 m (Grégr J., Adensam J., Hroch M., Šalman J.), která skončila druhá. Další sprinter Vojta Horák získal 12,5 bodu za druhé místo v běhu na 200 m a za šesté místo v běhu na 100 m.

Družstvo olomouckých dorostenek skončilo na pěkném pátém místě jen o tři body za čtvrtým A.C TEPO Kladno. Na třetí TJ LIAZ Jablonec jim scházelo třicet šest bodů. Nejlépe bodující atletkou olomouckého klubu se ve finále stala Lucie Mičunková, před Andreou Švecovou a Karolínou Morbitzerovou.

Junioři svedli v Plzni dramatický boj o medaile, který rozhodly až v úplném závěru štafety na 4×400 m. V těch olomoučtí závodníci urvali cenné body a skončili na celkovém druhém místě. Nejvíce ve finále podržel družstvo juniorů Patrik Dömötör, který zvítězil v běhu na 400 m, v běhu na 110 m př., skončil druhý v běhu na 400 m př. a ještě výrazně pomohl oběma štafetám ke druhému místu. Dalšími výborně bodujícími závodníky pak byli František Buba, Kryštof Pospíšil a Jakub Héža.

Zpravodaj dorostenek + bodování

Zpravodaj dorostenců + bodování

Zpravodaj juniorů + bodování

Foto

Kompletní výsledky dorost

Kompletní výsledky junioři