Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek

V neděli 2. února 2020 proběhlo v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale.Olomoučtí atleti získali napříč všemi kategoriemi celkem 24 cenných kovů.

V běhu na 60 m dosáhli nejlepších výsledků Daniel Nevrla, který zvítězil v novém osobním rekordu 7,05 s a Eva Kubíčková, která také zvítězila ve finálovém běhu v novém osobním i oddílovém rekordu 7,52 s. Do finálových běhů se probojovali také junioři Justin Dutelly (5.) a Jan Mautner (7.) dorostenec Kryštof Sládek (5.) a v mužích Jaroslav Vychodil (7.). Lucie Mičunková zvítězila v běhu na 200 m juniorek v čase 24,90 s a mezi ženami vybojovala bronzovou příčku Katrin Sásová.

Z vytrvalců se nejvíce dařilo Michalovi Hrochovi, který ovládl dorostenecký běh na 1500 m v čase 4:07,17, Elišce Surmové, stříbrné v běhu na 3000 m žen (10:33,41) a Kláře Machkové, která skončila třetí v běhu na 800 m žen (2:21,42). Bronz unikl jen o kousek Jan Bergerovi (4. místo v běhu na 1500 m) a Anně Belaníkové (4. místo v běhu na 3000 m).

Eva Kubíčková s trenérem Robertem Novotným

V překážkových bězích opět nešetřila osobní ani oddílový rekord Eva Kubíčková a časem 8,49 s se dokonce dostala na průběžné druhé místo evropských tabulek! V kategorii mužů byl  bohužel Martin Pokorný diskvalifikovaný za předčasný start a Filip Samuel pak doběhl ve finále na čtvrtém místě.

Ve skoku vysokém vybojovali olomoučtí závodníci medaili v každé kategorii, kromě ženské, kde jsme neměli žádné zastoupení. V dorostenecké kategorii získal Matěj Háp stříbro za výkon 185 cm a Alena Levková suverénně zvítězila výkonem 164 cm. Juniorka Anička Gregušová obsadila bronzovou příčku za zdařených 159 cm a Jonáš Pospíšil, kterému se příliš nedařilo a překonal „pouze“ 184 cm získal také bronz. V mužské kategorii se nejlépe umístil Ondřej Tesař, který skončil třetí před Tomášem Dočkalem (4.) a Filipem Samuelem (5.).

Anička Gregušová

Také v tyčkařském sektoru byla Olomouc silně zastoupena. Dorostenec Jiří Novotný zvítězil v novém osobním rekordu 431 cm a Matěj Kelnar obdržel za 371 cm bronz. Jonáš Pospíšil zvítězil mezi juniory také v novém osobním rekordu 411 cm. Mezi ženami skončila druhá Denisa Hubáčková za 241 cm a v mužské kategorii bral Lukáš Dočkal bronz, když se na pokusy umístil před Filipem Samuelem.

Ve skoku dalekém v mužské kategorii obsadil druhou příčku Štěpán Smutný sezónním osobákem 689 cm. Lucie Mičunková brala v juniorkách také stříbro za 569 cm a mezi dorostenci skončil nejlépe Karel Brychta (3.) výkonem 635 cm. V trojskoku jsme měli jediného závodníka a to Jonáše Pospíšila, který vybojoval bronz výkonem 13.29 m.

Ve vrhačském sektoru jsme měli také zastoupenou téměř každou kategorii. Mezi dorostenci se umístili nejlépe Barbora Héžová (4.) za 11.43 m a Daniel Matušík (6.). Juniorka Karolína Morbitzerová získala bronz za 10,64 m, což je pro ni nový osobní rekord. Lucie Kašparová obsadila mezi ženami šesté místo a Jakub Héža si novým osobákem 17,65 m zajistil v mužské kategorii vítězství.

Poslední medaili pak přidala dorostenecká štafeta na 4×200 m ve složení Sládek, Kika, Fojt, Brychta. Kluci doběhli v čase 1:35,36 na prvním místě.

Všem medailistům gratulujeme a všem atletům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!