Olomoučtí atleti na Czech Open 2020

V pátek a sobotu 21. – 22. srpna proběhlo v Olomouci již tradiční Mezinárodní Mistrovství  České republiky v atletice tělesně postižených Czech Open 2020. Domácí atleti vybojovali na domácí půdě celkem 25 cenných kovů a 6 titulů Mistra ČR.

Nejúspěšnějším atletem se stal Dušan Ščambura, který získal hned dva tituly Mistra ČR a to v hodu oštěpem a ve vrhu koulí a navíc přidal ještě bronz v hodu diskem. Další dvě zlata přidal na domácí půdě také sprinter Jan Moštěk a to v běhu na 200 a 400 m.

Jan Moštěk

Nestárnoucí olympijská vítězka ve vrhu koulí Eva Kacanu vybojovala hned dvě stříbra a to nejen v kouli ale také v hodu diskem. Další stříbro přidal ve své kategorii Michal Rotter ve vrhu koulí a do sbírky si přidal také bronz z hodu oštěpem. Naopak to měl ve své kategorii stojících zase Martin Kukla, kterému o centimetr uniklo stříbro ve vrhu koulí, ale v hodu oštěpem už si ho nenechal vzít.

Dušan Ščambura a Michal Rotter

V hodu oštěpem přidali stříbrnou a bronzovou placku Lenka Hornová a Nela Sudřichová. V hodu kuželkou zase získala stříbro Adéla Sekyrová a bronz Jana Hycová. V hodu diskem pak přidal poslední cenný kov Filip Vartoň, který skončil na druhém místě. Mistrovství se zúčastnili také Ivana Drapová (koule, disk) a Lukáš Kunc (disk). Oběma sice uniklo umístění na medailových pozicích, nicméně skončili ve svých disciplínách na pěkném pátém místě.

Lenka Hornová

Zastoupení měl Atletický klub Olomouc také v mládežnických kategoriích, kde Nikola Síkorový dosáhla na zlato v jízdě na 50 m a bronz v hodu míčkem. Dominik Churý naopak vybojoval v míčku zlatou medaili a přidal dvě stříbrné v běhu na 100 m a v hodu oštěpem. Vojtěch Utíkal skončil ve své kategorii také druhý v běhu na 100 m a v hodu míčkem. Další stříbro pak získal v běhu na 100 m Ondra Lakomý a bronz Martin Přichystal.

Kompletní výsledky zde
Fotogalerie zde