Mistrovství ČR do 22 let

O víkendu 19. – 20. září se v Jablonci nad Nisou konalo Mistrovství České republiky do 22 let na dráze. Z Atletického klubu Olomouc odcestovalo do Jablonce celkem 8 závodníků.

(úvodní foto: uprostřed Jakub Héža) 

Nejhojněji obsazená byla na tomto šampionátu sekce vytrvalců, ze které byli do závodu vybráni Michal Hroch, Klára Machková a Eliška Surmová. Michal Hroch zaostal v běhu na 1500 m přibližně pět sekund za svým „osobákem“ a v čase 4:04,06 min doběhl sedmý. Eliška Surmová na stejné distanci skončila desátá za čas 4:56,82 min a Klára Machková obsadila v běhu na 800 m třinácté místo za čas 2:19,44 min.

V běhu na 400 m překážek reprezentovala náš klub Katrin Sásová, které jen o necelou sekundu unikl postup do finálového běhu a tak za čas 64,80 s skončila na devátém místě.

Koulař Jakub Héža, který by se svým osobním rekordem 17.65 m určitě promluvil do bojů o první místo, se poměrně narychlo vrátil z lehkého zranění kotníku a za výkon 15.72 m skončil na pátém místě. V hodu oštěpem pak v olomouckých barvách nastoupil Lukáš Svozil. Ten poslal svůj oštěp na vzdálenost 56,54 m a to mu stačilo „pouze“ na deváté místo mezi šestnácti nejlepšími závodníky do 22 let.

Zastoupení jsme měly také ve skokanských sektorech. Ve skoku o tyči zde závodila Veronika Jiráčková, která vybojovala dělené páté místo za výkon 3,21 m. Ve skoku dalekém zase byla k vidění olomoucká vícebojařka Michaela Gieselová. Ta předvedla v sérii čtvrtých i pátých pokusů shodných 5,62 m a za tento výkon se umístila na pěkném šestém místě.

Všem atletům gratulujeme k hezkým umístěním a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!

Kompletní výsledky zde