Dvě zlaté medaile pro Martinu Mazurovou na Mistrovství ČR

O víkendu 19. – 20. září se v Třinci konalo Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze a talentovaná olomoucká vrhačka Martina Mazurová tam vybojovala nejcennější kov hned ve dvou disciplínách.První zlato získala Martina v sobotu za výkon 42,04 m v hodu diskem, kde suverénně porazila druhou Magdalénu Hellmayerovou téměř o čtyři metry. V neděli pak navázala na tento úspěch také ve vrhu koulí, když zaznamenala druhým pokusem 14,64 m a to jí opět s přehledem stačilo na vítězství i v této disciplíně.

spokojená Martina Mazurová

Další úspěšní reprezentanti našeho klubu byli Marek Jánák, který obsadil čtvrtou příčku v běhu na 3000 m v novém „osobák“ 9:49,30 min a Hana Skácelová, která skončila pátá v běhu na 1500 m také v novém osobním maximu 4:59,26 min.

Hana Skácelová při startu (třetí zleva)

V novém osobním rekordu 4:48,00 min doběhl i další vytrvalec Filip Coufal v běhu na 1500 m překážek a tento čas pro něj znamenal pěkné desáté místo.

Filip Coufal

Nejlepší osobní výkon si vylepšila také Sofia Delprete v běhu na 60 m a to na 7,96 s. V běhu na 300 m startovala v olomuckých barvách Anna Marie Lochmanová, která doběhla v čase 43,28 s.

Sofia Delprete v cíli (první zprava)

Silné zastoupení měl olomoucký klub také v bězích na 100 m překážek, kde startovali Vojtěch Hejtmánek, Leonard Losík a Eliška Zelová. Leonard Losík zaznamenal čas 15,89 s, Vojta Hejtmánek skončil třináctý za čas 14,19 s a poslední „osobák“ zaznamenala Eliška Zelová, když proběhla cílem v čase 15,28 s.

Vojtěch Hejtmánek před startem

Martině Mazurové patří velká gratulace, ale samozřejmě gratulujeme všem našim atletům k velice pěkným výkonům na Mistrovství ČR!

Kompletní výsledky zde