Zlatý double mladšího žactva

V neděli 4.10.2020 proběhlo v Blansku finále Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva. Poslední závod sezóny nemohl dopadnout lépe. Mladší žáci a žákyně si domů odvážejí dvě zlata… Obrovská gratulace.

Pro olomoucký klub je to historicky první double v této kategorii. Mistrovství Moravy a Slezska je pro mladší žactvo vždy vrcholem sezóny. Letošní soutěž družstev byla od začátku roku ovlivněna vládními omezeními, i proto jsme rádi, že se nakonec vše podařilo zvládnout až do samotného finále. Že pojedeme bojovat o medaile jsme tušili, ale že z toho budou hned dvě zlata nečekal nikdo. 

Mladší žákyně rozjely soutěž výborně a hned od začátku se držely na předních místech. V celkovém součtu nasbíraly 126 bodů a po právu převzaly titul Mistrů Moravy a Slezska. Mezi nejsilnější discipliny patřily hlavě běhy. Jen ve sprintech (60 m, 150 m, 300 m) to dělalo 59 bodů. Nejlépe bodujícími členkami byly Anna Šinclová s 27 body, Johanka Šafářová s 20 body a Alžběta Stejskalová s 13 body. Nic méně poděkování si zaslouží všechny účastnice, každý bod byl důležitý. 

Mladší žáci neměli tolik silných disciplin, nic méně jako týmu se jim podařilo to samé, co holkám. Součtem 101,5 bodu vybojovali zlaté medaile. Nikolas Hus nabíral celkem 28 bodů, Vojta Herinek 18 bodů a Tobiáš Toman vítězstvím na 1500 m 11 bodů. I tady se potvrdilo, že v družstvu je síla a každý se svým bodovým ziskem podepsal na celkovém vítězství. 

Ještě jednou díky všem závodníkům za účast a jejich bojovnost. 

Kompletní výsledky MMS družstev mladšího žactva – zde
Tabulka bodování jednotlivců – mladší žácimladší žákyně
Tabulka bodování dle disciplin – zde