Czech Indoor Gala

Ve středu 3. 2. 2021 se v ostravské atletické hale uskutečnil mezinárodní atletický mítink Czech Indoor Gala 2021. Náš klub zde reprezentovalo 8 atletů a atletek. I přes značná omezení v přípravě předvedli naši atleti skvělé výkony a padlo i několik osobních rekordů.

V rámci národního programu mítinku se jako první představily vícebojařky Barča Zatloukalová a Míša Gieselová. V běhu na 60m překážek útočily na svá osobní maxima. Barča zaběhla čas 8,88s. a vybojovala 3. místo. Míša časem 9,16s. obsadila 5. příčku. Dále pokračovaly v nabitém programu. Barča skákala do výšky a pěkným výkonem 162 cm skončila na 4. místě. Na závěr národního programu se obě naše vícebojařky utkaly ještě ve skoku do dálky. Zde se trochu praly s rozběhem a již se jim tolik nedařilo. Míša zapsala výkon 548 cm a Barča 528 cm. Holky si tak vyzkoušely několik disciplín před blížícím se Mistrovství České republiky ve vícebojích, které se bude konat 13. – 14. 2. 2021 v Praze.

Další závodnicí atletického klubu Olomouc, která se představila na CIG 2021 byla Klára Machková. Klárka běžela závod na 800m, kde časem 2:24,87 obsadila 8. místo.

Výborný osobní rekord si vytvořil v běhu na 1500 metrů Michal Hroch. Poprvé v hale prolomil hranici 4 minut a časem 3:58,63 obsadil 4. příčku.

Největší účast jsme měli ve sprinterských disciplínách. Vojtěch Horák se představil v běhu na 60m a v rozběhu si časem 7,02s. vytvořil nový osobní rekord. Tímto časem se mu podařilo postoupit do nabitého finále, kde obsadil 7. příčku. Vojta se ještě představil v běhu na 200m, kde byl časem 22,55s. jen kousek od svého osobního halového maxima a skončil 4.

Lucka Mičunková se opět ukázala ve skvělé formě. Nejprve v rozběhu na 60m předvedla i přes hodně nevydařený start pěkný čas 7,64s. Ještě hodnotnějšího výkonu však dosáhla v běhu na 200m. Zde svým soupeřkám nedala sebemenší šanci a s přehledem zvítězila v novém osobní, oddílovém a absolutním krajském rekordu žen 24,25s.!

V hlavním programu ostravského mítinku, zařazeného do série World Athletics Indoor Tour Silver jsme měli také zastoupení.

Eva Kubíčková byla pozvána do běhu na 60 metrů. Ve startovním poli, kde se představilo několik zahraničních závodnic a účastnic juniorských a seniorských MS, ME či OH se ničeho nezalekla. Jako nejmladší závodnici startovního pole se ji podařilo postoupit do finále. Vyrovnaným sezónním maximem 7,53s. obsadila skvělou 5. příčku finálového závodu.

V rámci tohoto mítinku se již tradičně koná také souboj moravských krajských štafet ve společném běhu na 4x 400 metrů dívek a chlapců. Štafeta Olomouckého kraje ve složení Jakob (Olomouc) – Grégr (Šternberk) – Dostálová (Hranice) – Hřebíčková (Šternberk) dosáhla času 3:48,52 a skončila na 3. místě.

Děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci AK Olomouc a blahopřejeme k výborným výsledkům.

Kompletní výsledky CIG 2021.