Halové MČR mužů a žen 2021

Atletický klub Olomouc ani v letošním roce neodjel z Mistrovství České republiky dospělých v hale s prázdnou a přivezl několik výborných umístění a jednu senzační medaili. Náš klub mezi českou atletickou elitou úspěšně reprezentovalo 8 atletů a atletek.

Nejlepšího výsledku dosáhla Eva Kubíčková. Věkem teprve první rok juniorka se opět dokázala prosadit i v konkurenci české seniorské špičky a podruhé v kariéře brala individuální medaili na MČR dospělých. V běhu na 60 metrů vylepšila časem 7,47 s. osobní, oddílový a krajský rekord a získala stříbrnou medaili. 

Jakub Héža bojoval ve vrhačském sektoru a potvrdil, že patří mezi nejlepší koulaře ČR. Při svém jediném halovém startu v této sezóně zapsal ve vrhu koulí výborný výkon 16,87 metrů a ve vyrovnané soutěži obsadil nepopulární čtvrtou příčku.

Michaela Gieselová splnila očekávání sebe i trenéra a postoupila do užšího finále nejlepších dálkařek. Ve vyrovnané sérii doskočila nejdále na 562 cm, za které brala 8. místo.

Michal Hroch potvrdil výbornou formu a opět dokázal pokořit 4 minutovou hranici v běhu na 1500 metrů. Tentokrát dosáhl času 3:59,24 min. a doběhl na 8. místě.

Martin Pokorný při své jubilejní již 15.!!! účasti na HMČR dospělých jen těsně neproklouzl do finálového běhu. V běhu na 60 metrů překážek dosáhl času 8,69 s.

Junior Vojtěch Horák sbíral zkušenosti mezi nejlepšími sprintery ČR. V běhu na 60 metrů dosprintoval v čase 7,06 s. jen pár setin za svým osobním rekordem a těsně nepostoupil do finálového běhu.

Vícebojařka Barbora Zatloukalová po úspěšném vystoupení na Mistrovství ČR ve vícebojích, kde skončila na 4. příčce, nastoupila do individuálního závodu na 60 metrů překážek. I přes zdravotní indispozice dosáhla pěkného času 8,90 s.

Vícebojař a vynikající výškař s osobákem 206 cm Jonáš Pospíšil si vybral na letošním mistrovství pořádnou porci smůly a ve skoku do výšky nezdolal svou základní výšku. 

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebooku a Instagramu klubu!

Kompletní výsledky HMČR.

Děkujeme všem našim atletům za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme!