HMČR dorostu a juniorů 2021

Ve dnech 6. -7. března se uskutečnilo v ostravské hale Mistrovství České republiky v atletice dorostu a juniorů, kam odjela také výprava závodníků z Atletického klubu Olomouc. Jako první z této skupinky vybojovala cenný kov Martina Mazurová, která dokázala, že v koulařském sektoru nemá konkurenci ani po přestupu do dorostenecké kategorie a ke své sbírce zlatých medailí z kategorie žákyň přidala další mistrovský titul za výkon 14,49 m.

Zlatá Martina Mazurová

 Několikaleté čekání na medaili ve skoku o tyči ukončil Jiří Novotný, který vybojoval ve vypjatém závodě svou první zlatou medaili. Přehoupl se přes laťku ve výšce 459 cm, čímž vylepšil také své osobní maximum. Po zklamání ze čtvrtého místa v sobotním běhu na 3000 m si v neděli spravil náladu vytrvalec Michal Hroch. Skvělým finišem se v závěru běhu na 1500 m juniorů probojoval na třetí pozici v čase 3:58,62.

Michal Hroch s trenérem Pavlem Vrzalou

Dvě pátá místa pak obsadili výškař Matěj Háp, když dokázal zdolat 183 cm a vytrvalec Marek Künstler, který v běhu na 1500 m v posledním kole ztratil své nečekané vedení. Vynikající vstup do dorostenecké kategorie měl také Marek Janák. V běhu na 3000 m dorostenců si zlepšil osobní rekord o 22 sekund na 9:28,50 což stačilo na pěkné osmé místo.

Na „zlatém“ stupínku tyčkař Jiří Novotný

První finále v kariéře proměnil v osobní rekord 2:01,60 min. v běhu na 800 m Bedřich Zahradník a vybojoval také osmé místo. Posledním atletem, který se na ostravské dráze představil, byl Karel Brychta, který v rozbězích na 200 m zaznamenal čas 23,45 s a ten mu bohužel nestačil na postup do finále.

Všem našim atletům gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!

Kompletní výsledky zde

(text: Pavel Vrzala)