Olomoučtí reprezentanti se připravovali v zahraničí

Několik aktuálně nejúspěšnějších mládežnických atletů našeho klubu se připravovalo na letní sezónu 2021 v rámci reprezentačního soustředění SCM ČAS na Kanárských ostrovech.

Šest úřadujících Mistrů ČR z AK Olomouc dostalo pozvánku a zúčastnilo se březnového soustředění reprezentace ČR v ideálních podmínkách na ostrově Tenerife.

Koulařka Martina Mazurová se připravovala pod vedením trenéra Lindovského spolu s vítkovickou vrhačkou Katrin Brzyszkowskou.Sprinterská sekce Vojta Horák, Eva Kubíčková a Lucka Mičunková trénovala společně ve skupině nejlepších mládežnických sprinterů pod vedením našeho trenéra Roberta Novotného.

Videosestřih z tréninků sprinterské sekce.

Vícebojař Jonáš Pospíšil trénoval v početné skupině talentovaných mládežnických vícebojařů pod vedením VTS SCM Jiřího Klinera.

Skokanská sekce měla samostatné soustředění na severní části ostrova a zde tyčkař Jiří Novotný trénoval pod vedením Vítězslava Peruna.

Soustředění se obešlo bez vážnějších zdravotních komplikací. Všichni naši atleti poctivě a tvrdě trénovali, využívali veškeré dostupné formy regenerace a byli v péči starostlivých fyzioterapeutů a masérů.

Věříme, že se odvedená práce podaří všem atletům zúročit v blížící se sezóně a podaří se jim splnit výkonnostní kritéria pro účast na některé z vrcholných atletických akcích roku 2021. Pokud to epidemiologická situace dovolí, mělo by se jednat o Mistrovství Evropy U23 v Bergenu, Mistrovství Evropy U20 v Tallinu, Mistrovství Evropy U18 v Rieti a Mistrovství Světa U20 v Nairobi.

Poděkování za uskutečnění soustředění a organizaci akce přímo na Tenerife patří především zástupcům oddělení mládeže ČAS a VT sekcí SCM ČAS.

Děkujeme!