Héža a Mičunková limitáři na Mistrovství Evropy

Atletická sezóna na dráze je v plném proudu a před blížícími se vrcholy, v podobě domácích šampionátů, se i naši atleti nachází ve vynikající formě.

Lucie Mičunková se chystá na Mistrovství Evropy U20, které se uskuteční v červenci v estonském Tallinu. Na letošním jubilejním 60. ročníku Zlaté tretry Ostrava zaběhla společně se svými reprezentačními kolegyněmi ze štafety juniorek 4x100m A limit, opravňující ke startu na uvedenou akci. Výkonu 45,36s. chyběly pouhé 2 setiny sekundy k pokoření limitu také na Mistrovství světa U20.

Reprezentační štafeta juniorek ČR

Lucka dále v sezóně útočí i na individuální limity. Na své oblíbené trati 200m vylepšila na Memoriálu Josefa Odložila v Praze osobní a klubový rekord žen na současných 24,25s. a pokořila tím B limit na ME U20. Na poloviční distanci chyběl malý kousek k další radosti. V rámci 1. kola 1. ligy, které se konalo na domácím stadionu v Olomouci, zaběhla vynikající výkon 11,81s. a k pokoření limitu chyběla pouhá 0,01s. Po úspěšném složení maturitní zkoušky se Lucka nachází ve velké tréninkové a závodní pohodě a určitě další limity na sebe nenechají dlouho čekat. Třeba již na blížícím se Mistrovství České republiky juniorek, které se koná tento víkend v Kladně.

Jakub Héža ladí svou formu směrem k vrcholným akcím tohoto roku. Účastník letošního Evropského poháru ve vrzích a hodech, kde na úvod sezóny zapsal solidních 17,13m, postupně přidává důležité decimetry ke svému výkonu.  Před domácím publikem na 1. kole 1. ligy v Olomouci se to povedlo naprosto dokonale. Kuba hned na úvod soutěže nenechal nic náhodě a sedmikilovou koulí vrhnul 17,68m. Tímto výkonem na centimetr přesně vyhověl B limitu, opravňujícím jej startovat na Mistrovství Evropy U23. Toto mistrovství se nakonec po přeložení uskuteční také v estonském Tallinu již v první polovině července.

Jakub by tak ani v letošní sezóně neměl chybět na další velké mezinárodní akci. V roce 2016 se zúčastnil Mistrovství Evropy U18 v Tbilisi. V roce 2017 reprezentoval ČR na Mistrovství světa U18 v Nairobi a o dva roky později závodil také na Mistrovství Evropy U20 v Boras.

Jakub Héža na 1. lize v Olomouci

Kubovi a Lucce gratulujeme k pokoření limitů. Doufáme, že se k nim i někteří další naši nejlepší atleti přidají a Atletický klub Olomouc bude mít početné zastoupení svých odchovanců i na mezinárodní scéně.