MČR dorostu a juniorů již tento víkend

Již tento víkend 19. a 20. 6. 2021 proběhne další z domácích vrcholů atletické sezóny. Na kladenském stadionu Sletiště se uskuteční Mistrovství České republiky dorosteneckých a juniorských kategorií. Výprava atletů AK Olomouc čítá 25 atletů.

Obhajovat loňské tituly mistrů ČR na dráze jede hned trojice našich sportovců. Na sprinterských tratích 100 a 200 metrů se představí loňští mistři ze stovky Vojtěch Horák a Lucie Mičunková a i letos budou patřit k favoritům na obou distancích. Vrhačka Martina Mazurová letos přestoupila do kategorie dorostenek a bude chtít i na dráze navázat na své zlaté medaile z žákovské kategorie. Letos v hale se ji to už podařilo výborně a získala do sbírky i titul mistryně ČR dorostenek ve vrhu koulí. Martina se na Kladně přestaví ve své obvyklé kombinaci vrhu koulí a hodu diskem.

Vysoké tabulkové postavení mají i naši další atleti. Letošní halový mistr ČR ve skoku o tyči juniorů Jiří Novotný bude chtít prodat vynikající formu a získat svou první medaili na venkovním hřišti. Bronzový z haly z běhu na 1500m Michal Hroch se na letošním MČR na dráze popere o medaile v běhu na 800 metrů. Favoritkou soutěže ve skoku do výšky dorostenek je Alena Levková, která se každým letošním závodem zlepšuje a aktuálně drží vedoucí pozici tabulek ČR. Diskařka Barbora Héžová letos pravidelně háže za hranici 40 metrů a určitě bude bojovat o jedno z pódiových umístění v soutěži juniorek.

Marek Künstler nakonec zvolil trať 1500m a mezi dorostenci také pomýšlí na jednu z medailí. Nevyzpytatelná může být také soutěž ve skoku do výšky dorostenců, kde budeme mít hned dvě želízka v ohni –  Matěje Hápa a Adama Tomáška. Na trati 400 metrů dorostenců uvidíme také Benjamina Jakoba, který by měl být také tahounem štafety 4x400m dorostenců.

Na MČR se dále představí:

Daniel Matušík – vrhu koulí a hod diskem juniorů, Jiří Zedník –  skok o tyči juniorů, Max Beran – 400m dorostenců, Karel Brychta – 200m dorostenců, Filip Coufal – 2000m př. dorostenců, Vojtěch Hejtmánek – 110m př. dorostenců, Patrik Kremel – 300m př. dorostenců, Matěj Kelnar – skok o tyči dorostenců, Marek Janák – 3000m dorostenců, Anna Belaníková – 3000m juniorek, Anna Gregušová –  skok do výšky juniorek, Karolína Morbitzerová – hod diskem juniorek, Zuzana Vítková – skok o tyči juniorek, Nicola Mikulková – 2000m př. dorostenek.

Držíme všem atletům palce!