Finále Krajského přeboru přípravek

Ve středu 23. června proběhlo na Olomouckém stadionu třetí finálové kolo Krajského přeboru družstev atletických přípravek. Obě družstva Atletického klubu Olomouc nenechala nic náhodě a na domácím stadionu zvítězila ve třetím kole a také v součtu celé Krajské soutěže!

Družstvo dívek naprosto ovládlo třetí kolo, když skončili na prvním místě se 159,5 body o celých 100 bodů před družstvem Prostějova. V celkovém hodnocení pak zvítězili s 30 hlavními body před družstvy Prostějova a Šumperku. Pozici nejplatnější členky družstva potvrdila i na posledním kole Gabča Sovová. Gabča zvítězila ve všech třech disciplínách, kterých se zúčastnila, a to v bězích na 60 a 600 metrů a ve skoku dalekém. Druhou nejlépe bodující olomouckou závodnicí se stala Jolanka Holnová se 16 body a hned za ní s 15 body byly Sára Dudová a Nella Kňávová. Dále bych rád vyzvedl za jejich výkony v průběhu celé soutěže také Ester Bednaříkovou, Lauru Fendrychovou, Barču Crhonkovou, Aničku Krňávkovou, Bětku Švastalovou, Sáru Sedláčkovou, Káju Vašků, Natálii Dubovou, Denisku Režňákovou a další bez kterých by se toto družstvo nestalo vítězným družstvem, a navíc tak skvělou partou!

Družstvo chlapců se opět sešlo „pouze“ ve 13 atletech, ale z toho jich tentokrát bodovalo hned 10. Kluci mě na posledním kole velmi potěšili, protože zabojovali a získali skvělých 120,5 bodu, které jim zajistili vítězství ve třetím kole a tudíž i celkové prvenství v soutěži. Kluci se radovali z vítězství s 28 hlavními body před Atletickými přípravkami Olomouc s 25 body a AK Prostějov s 23 body. Také u chlapců potvrdil pozici nejplatnějšího člena nejlépe bodující na předchozích dvou kolech, Tomáš Zlámal. Tomáš získal 22 bodů za vítězství v bězích na 60 a 800 metrů a přidal body i jako člen štafety „A“, která doběhla na prvním místě. Krásných 15 bodů získal v běhu na 60 m a ve skoku dalekém Radek Mazur a 13,5 bodu přidal ještě v disku a na překážkové dráze Vašek Esterka, oba také členové štafetových běhů. Dále bych rád vyzvedl i ostatní bodující bojovníky třetího kola a to Mikuláš Kňávu, Jirku Štrajta, Domču Molnara, Ferdu Kotyzu, Ríšu Klimčáka a „speciálně“ Davču Horáka a Matyáše Müllera, kteří se na běh na 800 m nejdříve moc netvářili, ale přesto zabrali a oba z v této disciplíně získali pro družstvo cenné body.

Moc děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci klubu, předvedené výkony a také za to jaký kolektiv se svými kamarády na atletice vytvořili. Dále děkuji trenérům a trenérkám, kteří se jim na trénincích i závodech věnovali a v neposlední řadě děkuji také rodičům za to, že své děti vedou ke zdravému pohybu v našem atletickém klubu. 😊

Tomáš Dočkal
šéftrenér přípravek