4. místo a národní rekord z Mistrovství Evropy U20

Výborný výsledek v podobě 4. místa a juniorského národního rekordu se štafetou na 4×100 metrů přivezly olomoucké sprinterky Eva Kubíčková a Lucie Mičunková z Mistrovství Evropy U20.

V termínu 15. – 18. 7. 2021 se v estonském Tallinu uskutečnilo Mistrovství Evropy kategorie do 20 let. Ve výpravě více než padesáti atletů z České republiky nechyběly ani naše sprinterky Eva Kubíčková a Lucie Mičunková, které se představily v individuálních bězích na 100 metrů a ve štafetě na 4×100 metrů.

Štafeta juniorek České republiky v sestavě Eva Kubíčková – Tereza Lamačová – Barbora Šplechtnová – Lucie Mičunková pod taktovkou reprezentačního trenéra štafety Lukáše Dejdara se postarala již v rozběhu o senzační výsledek. Po výborném běžeckém výkonu s drobnými rezervami na předávkách dokázala překonat o 0,31s. český rekord a vynikajícím časem 44,94 s. postoupila do finále Mistrovství Evropy. Ve finálovém závodě nechybělo mnoho a  mohli jsme se radovat dokonce ze zisku cenného kovu. Nakonec štafeta ČR doběhla na 4. místě v čase 45,11 s. I přesto výkon z finálového běhu byl lepší než byla hodnota nyní již bývalého rekordního zápisu. Navíc se naše sprinterky mohou těšit na další vrchol sezóny. Tímto výkonem pohodlně splnily limit pro účast na Mistrovství světa U20, které se koná v srpnu v Nairobi.

Obě olomoucké sprinterky tak vylepšily svou reputaci po nepříliš povedeném představení v individuálních startech na 100 metrů.

Eva Kubíčková po velmi dobré přípravě se bohužel ve svém prvním startu sezóny v květnu na Zlaté Tretře v Ostravě zranila a byl vůbec malý zázrak, že na vrchol sezóny odcestovala. V Tallinu se představila v rozběhu na 100 metrů, kde dosáhla na své poměry podprůměrného času 12,17s. Bohužel se tréninkové manko v závěrečné části trati projevilo.

Lucce Mičunkové ve svém prvním životním startu na mezinárodní akci chybělo trošku štěstíčka. Lucčin rozběh na 100 metrů byl ovlivněn protivětrem o síle -1,4 m/s. Ačkoliv se aktuální juniorská mistryně ČR prala seč ji síly stačily, nepodařilo se ji proniknout mezi tři přímo postupující z rozběhu do semifinále. V rozběhu tak po výkonu 11,96s. obsadila 4. příčku a k postupu do semifinále ji chyběly pouhé 0,02s.

Lucie Mičunková v rozběhu na 100 metrů

Děkujeme oběma sprinterkám za vynikající reprezentaci klubu a České republiky a moc gratulujeme!

Foto: ČAS.