Eva Kubíčková osmá na světě

Olomoucká sprinterka Eva Kubíčková zaznamenala historický úspěch českého sprintu. Poprvé v historii se dostala česká sprinterka na 100 metrů do finále Mistrovství světa juniorek. V keňském Nairobi probíhá ve dnech 18. – 22. 8. 2021 Mistrovství světa U20. V nominaci českého týmu byla pro běh na 100 metrů také naše Eva Kubíčková. Eva odjížděla do Keni s nevelkými ambicemi. Po výborné přípravě se bohužel na prvních závodech 19. 5. na Zlaté Tretře Ostrava zranila a vypadalo to, že se v sezóně, kde ji čekaly dva velké vrcholy v podobě ME a MS, už vůbec nepředstaví. K překvapení všech se však dokázala rychle vrátit a na obou akcích startovat.

Na Mistrovství světa v Keni nejprve úspěšně složila reparát po nepovedeném individuálním vystoupení na ME. V rozběhu na 100 metrů hladce přímo postoupila do semifinále ve svém nejlepším letošním výkonu 11,75 s. V semifinále pak přišla opravdová senzace. Evička využila své nejsilnější stránky – startu, který se ji exkluzivně vydařil a parádním způsobem přímo postoupila do finálového závodu Mistrovství světa. Postup okořenila navíc vynikajícím časem 11,64 s. do mírného protivětru. 

Ve finále, které bylo jedním z vrcholů druhého odpoledního programu mistrovství, zaklekla do bloků v osmé dráze. Tentokrát jí start nevyšel tak dobře jako v předešlých dvou bězích, a nakonec se do cíle předkláněla jako osmá v čase 11.76 s. Nicméně se svým individuálním vystoupením může být jistě spokojena. Světové juniorské finále se počítá a nyní se může soustředit na štafetu, kde budou naše děvčata usilovat o postup do finále a vylepšení národního rekordu, kterého dosáhla při ME v Tallinnu.

Eva je navíc v kategorii juniorek teprve prvním rokem a příští rok se koná další Mistrovství světa U20 v Kolumbii.

Ze srdce blahopřejeme Evě a jejímu trenérovi Robertu Novotnému. Děkujeme za vynikající reprezentaci klubu a ČR.

Výsledky.