Mladší žactvo na MMS družstev

V Šumperku se v neděli 3.10.2021 konalo Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva. Mladší žákyně skončily na 5. místě ziskem 61 bodů, mladší žáci vybojovali 6. místo součtem 69 bodů.

Ve finále mladších žákyň přispěla největším bodovým ziskem Lucie Zaoralová, která zvítězila v běhu na 300 m a slušně si vedla také na 150 m a 60 m překážek. Celkem tak nasbírala 18 bodů. Jana Stratilová získala pro družstvo 12 bodů ve sprintech na 60 m a 150 m. Nádherný závod jsme mohli vidět v běhu na 1500 m, kde se vítězkou stala Lucie Skácelová časem 5:26,19 min a hned na druhém místě doběhla Rozálie Pazderová v osobáku 5:28,69 min. Celkem tak obě holky získaly pro družstvo 20 bodů. Každopádně velké díky patří všem účastnicím, každý bodík, který holky nasbíraly, se počítal.

V celkovém součtu za všechna kola nasbírala nejvíce bodů Lucie Zaoralová (131 b.), druhá nejlépe bodující pak byla Jana Stratilová (118 b.) a třetí Viktorie Hrudníková (106 b.).

 

V družstvu mladších žáků byl dlouhodobě nejlépe bodujícím členem Šimon Kubín a potvrdil to také ve finále. Za dvě druhá místa ve sprintech na 60 m a 150 m přidal ještě body v dálce v novém osobním rekordu 511 cm a celkem tak získal 24 bodů. Sprinty byly obecně naše nejsilnější disciplína, protože druhým nejlépe bodujícím byl na obou krátkých tratích a štafetě Sebastian Vacík, který vybojoval 11,75 bodů. Jan Bareš si ve výšce vyskákal čtvrté místo a společně s překážkami získal 10 bodů. Vojta Bednařík pak v individuálních diciplinách a štafetě nasbíral téměř 10 bodů. Pochvalu si jistě zaslouží štafeta 4×60 m ve složení Esterka, Vacík, Bednařík a Molnar, která získala plný počet 11 bodů za vítězství.

Šimon Kubín byl nakonec také nejplatnějším členem družstva, když za celý letošní rok nasbíral celkem 115 bodů. Na druhém místě pak měli shodně 94 bodů Jan Bareš a Metoděj Pazdera, který nám bohužel chyběl ve finále a mohl tak další body přidat.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem členům družstva mladších žáků a žákyň, kteří se letos účastnili závodů a vytvořili skvělou partu, úžasnou atmosféru a věřím, že do budoucna budou stále předvádět ty nejlepší výkony.

Kompletní zpravodaj po MMS družstev